صداو سیما:

تاکید بر رفع مشکلات جانبازان و ایثارگران

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰
کد مطلب : ۳۱۸۵۴۱
استاندار مرکزی : پرداخت نشدن حق بیمه جانبازان و ایثارگران از اصلی‌ترین مشکلات بیمارستان‌های استان است.
تاکید بر رفع مشکلات جانبازان و ایثارگران
 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ سیدعلی آقازاده در جلسه شورای ایثارگران استان مرکزی که با حضور ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور برگزار شد، با گرامیداشت شهدای ۱۶ آذر و روز دانشجو کار برای ایثارگران رزمندگان جانبازان و خانواده‌های شهدا را لذت بخش توصیف کرد و گفت: خدمت به این عزیزان یک کار عبادی دانست.
آقازاده افزود: متولیان امور ایثارگران و جانبازان در هر دستگاهی همچون سنگ صبوری هستند که در برخورد با ایثارگران، تمام تلاش خود را در راستای حل مشکلات آنان انجام می دهند و این مهم علاوه بر اینکه وظیفه ای قانونی به حساب می‌آید، ایثاری است که جانبازان را در شرایط کنونی که شرایط مناسبی برای آنان نیست یاری می‌کند.
وی گفت : متاسفانه امروزه شرایط سختی برای ایثارگران بوجود آمده است و بعضا برخی از تعهدات دولتی هم در قبال این افراد عملیاتی نشده است و متاسفانه از سال گذشته جانبازان و ایثارگران مشکلات زیادی در بحث ارائه خدمات بیمه داشتند و این مشکلات تا به امروز هم ادامه دارد که امیدواریم با پیگیری ها و مکاتبات انجام ‌شده، هرچه سریع‌تر این مسائل نیز برطرف شوند.
استاندار مرکزی پرداخت نشدن حق بیمه جانبازان و ایثارگران را از اصلی‌ترین مشکلات بیمارستان‌های استان عنوان کرد و گفت: باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود و جامعه ایثارگران و جانبازان استان هم از خدمات منطقی و عادی لازم بهره مند شوند.
بنیاد شهید بیش از چهار هزار میلیارد تومان برای انجام این کار کسری بودجه دارد و مسئولان ذی ربط و کارشناسان مربوطه می توانند در راستای حل این مشکل، همچون فیلتری جلوی بسیاری از این مراجعات را بگیرند.
ایزدی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید هم در این جلسه ضمن اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و بدهی بیمه ای جانبازان و ایثارگران گفت: بعضی از قوانین دست و پاگیر است برخی قوانین اجرا نمی‌شود، بعضی جاها هم خلاء قانونی داریم اما باید تلاش کنیم تا همین قوانین موجود به درستی اجرا شود و احقاق حق شود که قطع به یقین هم رضایت خداوند را در پی خواهد داشت .
وی افزود: نظرات ایثارگران را که امروز در این نشست مطرح شد را پیگیری می‌کنیم و امیدواریم با عنایت ویژه دولت مشکلات به حداقل برسد.
امیدی مشاور امور ایثارگران استاندار مرکزی هم جامعه ایثارگران را به مثابه یک امت کوچک دانست و گفت : بسیاری از خدمات جامعه از جمله مسکن، درمان، آموزش و مسائل کارمندی و کارگری بطور مستقیم یا غیرمستقیم به این جامعه وابسته که این مهم وظیفه خطیری را بر عهده ما گذاشته است.
وی افزود: با توجه به آمار بالای جامعه جانبازان و ایثارگران استان مرکزی، تکلیف شرعی و قانونی ما کاملا مشخص است و باید در زمینه استفاده لازم از ظرفیت های این افراد و رفع موانع و مشکلات آنان اقدامات لازم انجام شود.
در پایان هم از برخی اعضای کنگره ۶۲۰۰ شهید استان که مهر ماه در اراک بود تجلیل شد.