کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مهر:

بخشی از تعهدات دولت به ایثارگران و جانبازان عملیاتی نشده است

17 آذر 1398 ساعت 11:01

اراک- استاندار مرکزی گفت: بخشی از تعهدات دولت به ایثارگران و جانبازان عملیاتی نشده و در راستای حمایت از این قشر، باید برای مشکلاتشان برنامه ریزی و اقدام اصولی انجام پذیرد.


به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: اداره امور ایثارگران در هر دستگاهی در برخورد با آزادگان، ایثارگران و... سنگ صبور و سنگر اول است و در تلاش هستند، تا حد امکان مشکلات این قشر را بر طرف سازند.
استاندار مرکزی ادامه داد: بر طرف ساختن مشکلات جانبازان و ایثارگران علاوه بر وظیفه اداری نوعی ایثار و فداکاری است. این روزها، روزهای خوبی برای جانبازان نیست و تعهدات ما دولتی ها به آن ها تحقق نیافته و عملیاتی نشده است.
آقازاده با اشاره به مشکلات مربوط به ارایه خدمات بیمه ای به جانبازان و ایثارگران از سال گذشته تاکنون گفت: در این خصوص چندین بار به رییس جمهور و معاون اول وی نامه هایی ارسال شده، در این بین جلسات متعددی نیز در سازمان برنامه و بودجه و بنیاد شهید برگزار و پیگیری هایی انجام شده است.
وی بیان داشت: یکی از مشکلات بیمارستان ها عدم پرداخت حق بیمه جانبازان و ایثارگران بوده‌است، اما در این حوزه مشکلاتی که وجود دارد باید رفع شود.
استاندار مرکزی اظهار کرد: در حال حاضر بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیش از سه تا چهار هزار میلیارد تومان کسری بودجه درمانی مواجه است که دولت باید این مساله را حل کند و این جلسه در راستای توجیه مدیران و مسئولین اجرایی دستگاه ها است تا بدانیم تا پایان سال در این حوزه چه باید کرد؟
آقازاده تاکید کرد: در شهرستان ها و روستاهای استان جانبازان و ایثارگرانی وجود دارند که نسبت به ارایه خدمات درمانی گلایه مند هستند و باید هرچه سریع تر این مشکل برطرف شود.
استاندار مرکزی با اشاره به فرا رسیدن روز دانشجو اظهار کرد: ۱۶ آذرماه روز بزرگداشت دانشجویانی است که سال ۱۳۳۲ در مراکز دانشگاهی و به ویژه دانشگاه تهران علیه ظلم قیام کردند و با نثار خونشان از همان تاریخ استمرار خط مقاومت، ایثار و شهادت تا پیروزی انقلاب شکل گرفت و امروز نیز برای حفظ ارزش ها و آرمان های امام راحل و رهبری خط ایثار، شهادت و جانبازی تا نابودی دشمن ادامه دارد.
 
کد خبر 4791263


کد مطلب: 318556

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/318556/بخشی-تعهدات-دولت-ایثارگران-جانبازان-عملیاتی-نشده

ايثار
  http://www.isaar.ir