خواسته شهید شریفی از فرزندانش چه بود!

تاریخ انتشارپنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب : ۳۱۸۶۴۶
شهید "علی قلی شریفی" هم به فرایض دینی اهمیت می داد و هم فرزندان خود را نصیحت می کرد که با خلوص نیت و تمام و کمال وظایفشان را انجام دهند.
خواسته شهید شریفی از فرزندانش چه بود!
به گزارش ایثار از ایلام؛ شهید علی قلی شریفی فرزند علی اکبر بیست و هشتم اسفند ماه سال ۱۳۳۱ در روستای جان جان ایل خزل از توابع شهرستان چرداول دیده به جهان گشود.
وی تحصیلات خود را در نهضت سواد آموزی پی گرفت و در دوران جنگ تحمیلی رژیم بعث عراق علیه ایران به عنوان رزمنده بسیجی به سپاه پاسداران پیوست و به جهاد در راه دین خدا پرداخت تا آنکه  در هفتم آذر ماه ۶۶ در منطقه تنکاب گیلان غرب بر اثر تیر مستقیم منافقین به شهادت رسید. مزار این شهید  گرانقدر در گلزار شهدای روستای زادگاهش قرار دارد از وی هفت فرزند به یادگار مانده است.

گوشه ای از خصوصیات اخلاقی و رفتاری شهید
شهید از همان دوران کودکی با رفتارش چنان عمل می نمود که در بین مردم روستا زبانزد عام و خاص بود، در بین مردم به عنوان فردی امین و امانت دار شناخته شده بود، همه برای او احترام خاصی قایل بودند، رفتارش نسبت به پدر و مادر به گونه ای بود که امکان نداشت کوچکترین نافرمانی از وی نسبت به آنها سرزده باشد. احترام به پدر و مادر در رأس امور قرار داشت و تمام تلاش برای جلب رضایت آنها بود ، حتی وقتی برای فرزندانش در جبهه نامه می نوشت احترام به پدر و مادرش را حتماً سفارش می کرد.
هم به فرایض دینی اهمیت می  داد و هم فرزندان خود را نصیحت می کرد که با خلوص نیت و تمام و کمال وظایفشان را انجام دهند. عاقبت خون پاک او امضا شد و به آرزویش که شهادت بود رسید.
انتهای پیام/