فرهنگ ایثار و شهادت با تلاش همه دستگاه‌ها نهادینه می‌شود

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب : ۳۱۸۶۹۹
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شکل‌گیری و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نیازمند زیرساخت‌های بسیاری است و همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند تا این مهم محقق شود.
فرهنگ ایثار و شهادت با تلاش همه دستگاه‌ها نهادینه می‌شود
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد روز یکشنبه 17 آذر در جمع کارکنان بنیاد یزد با اشاره به رسالت بنیاد در توسعه اخلاق در جامعه گفت: بنیاد مجموعه‌ای اخلاق محور است و همه ارکان آن باید در این راستا حرکت کنند.
حجت‌الاسلام کاویانی راد با تشریح سیاست‌های بنیاد در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، به بیان راهکارهای جامع در خصوص گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه به‌خصوص در میان نسل جوان پرداخت و اظهار کرد: شکل‌گیری و نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نیازمند زیرساخت‌های بسیاری است و همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند تا این مهم محقق شود.
حجت‌الاسلام کاویانی راد غنیمت شمردن فرصت‌ها و سخت‌کوشی را از شاخصه‌های انسان مؤمن برشمرد و افزود: ما باید در زندگی قدر فرصت‌ها را بدانیم و بهترین بهره را از آن ببریم تا در پایان مسیر شغلی و زندگی خود افسوس فرصت‌های ازدست‌رفته را نخوریم.
وی رمز موفقیت و روش زندگی ائمه اطهار(ع) را اعتماد کامل به خداوند متعال و تسلیم بودن در برابر قدر الهی و صبر و شکیبایی در آزمون‌های سخت الهی و تحمل سختی‌ها دانست.
حجت‌الاسلام کاویانی راد در پایان لازمه آرامش در سازمان را کسب رضایت نسبی دانست و اضافه کرد: اگر کارکنان سازمان احساس رضایت نسبی داشته باشند، این روحیه را به مخاطبین خود منتقل خواهند کرد و در مجموع آرامش در تمام سطوح سازمان مشاهده خواهد شد.
وی در ادامه با حضور در شهر شاهدیه از مرکز فرهنگی شهید «علی بمان میرجلیلی» بازدید کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام گفت: مراکز فرهنگی شهدا بهترین مکان برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: ساخت مراکز فرهنگی در استان‌ها باعث آشنایی آحاد جامعه با فرهنگ ایثار، شهادت، ازخودگذشتگی و ملموس‌تر شدن سبک زندگی شهدا در بین خانواده‌ها خواهد شد.
حجت‌الاسلام کاویانی راد با اشاره به تلاش‌های بنیاد در راستای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدای گران‌قدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: بنیاد برنامه‌های مختلفی را برای نیل به این هدف عالی دنبال می‌کند و رونق بخشی و توسعه مرکز فرهنگی مزین به نام و یاد شهدا از جمله این برنامه‌ها است.
وی تأکید کرد: سبک زندگی شهدا و چگونگی رفتار آن‌ها در زندگی اجتماعی و خانوادگی می‌تواند سرلوحه نسل جوان و نوجوان بوده و یقیناً به ارتقای سطح سلامت اجتماعی خانواده‌ها و جامعه کمک شایانی می‌کند.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در مراسم رونمایی از کتاب فرهنگنامه جاودانه‌های تاریخ استان یزد در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد با تأکید بر لزوم انتقال مفاهیم ارزشمند جهاد و شهادت به نسل جوان اظهار کرد: نگارش و تألیف کتاب در حوزه ایثار و شهادت تکلیف اخلاقی و معنوی نظام مقدس جمهوری اسلامی در پاسداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و حماسه‌های ماندگار هشت سال دفاع مقدس است.
حجت‌الاسلام کاویانی راد افزود: سیاست فعلی بنیاد در این حوزه نشر و تألیف، جذب مشارکت و حمایت از تولید آثار به‌صورت نشر الکترونیک در فضای مجازی با کم‌ترین هزینه و بیشترین اثرگذاری است.
حجت الاسلام کاویانی راد با اشاره به حدیثی از معصومین علیهم‌السلام، اضافه کرد: کسی که تاریخ انسانی را بنگارد او را احیا کرده است و قطعاً کسی که در حوزه ایثار و شهادت نگارش کند از جایگاه و مقامی ارزشمندتر برخوردار خواهد بود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد با گرامیداشت یاد و خاطره 230 هزار شهید خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ثمره خون مطهر شهداست و ما وظیفه‌داریم نسبت به پاسداشت دستاوردهای ارزشمند آنان همت کنیم.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در دیدار با استاندار یزد ضمن بیان توضیحاتی در خصوص اقدامات و برنامه‌های بنیاد در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، با قدردانی از حمایت‌های مسئولان استان یزد حضور ایثارگران در رأس مدیریت استان را فرصتی مغتنم برای شکوفایی و بالندگی خانواده‌های شهدا و ایثارگران در عرصه‌های مختلف دانست.
انتهای پیام/