کنگره شهدا فرصتی برای تبیین جایگاه ایلام در دفاع مقدس است

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب : ۳۱۸۸۲۰
استاندار ایلام برگزاری کنگره شهدا را فرصتی برای تبیین جایگاه استان در دوران دفاع مقدس دانست و گفت: همه باید تلاش کنیم تا این کنگره با عظمت در شأن شهدای بزرگوار برگزار و موجب ایجاد یک جریان خوب فرهنگی و گفتمان سازی در حوزه ایثار و شهادت شود.
کنگره شهدا فرصتی برای تبیین جایگاه ایلام در دفاع مقدس است
به گزارش ایثار از ایلام به نقل از ایرنا؛ قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست شورای هماهنگی برگزاری کنگره سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: این استان با جمعیت کم خود در دوران دفاع مقدس سه هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز دین خود را به کشور ادا کرد و امروز همه موظف به خدمتگذاری این مردمان شهیدپرور هستند.
وی افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون در هر مقطع حساسی، یاد و خاطره و تشییع پیکر شهدا انگیزه و تحولی دوباره ایجاد کرده است، اکنون در این مقطع حساس زمانی، برگزاری کنگره شهدای استان تلنگری است که با ایجاد فضای معنوی و زنده کردن یاد و خاطره آنان به ما کمک کند تا این مقطع را نیز به راحتی پشت سر بگذاریم.
استاندار ایلام با تاکید بر اینکه در ارتباط با شهدا و دفاع مقدس باید  اقدامات ماندگاری انجام شود، یادآور شد: ایلام در دوران هشه سال دفاع مقدس تنها استانی بود که در جنگ مهاجرت نکرد و با تمام وجود از کشور دفاع کرد و امروز برای توسعه نیازمند کمک و جبران هشت سال مسکوت ماندن برنامه توسعه در ان دوران است.
سلیمانی دشتکی با اشاره به اینکه نرخ درصد شهادت و ایثارگری ایلامیان از کل کشور بالاتر است، تاکید کرد: هر آنچه در زمینه فداکاری ها و ایثارگری های شهدا در دفاع مقدس و شهدا خاطره تعریف کرده و بنویسیم، نمی توانیم اندکی از دریای عظیم ارزشهای این دوران و رشادت های فرزندان این مرز و بوم را بیان کنیم از این رو باید از همه ظرفیت ها و روش های نو در این حوزه بهره گیریم. 
وی، برگزاری کنگره شهدا در استان را متعلق به همه آحاد جامعه و تک تک خانواده ها دانست و بر بهره گیری از همه ظرفیت ها و پتانسیل ها در راستای هر چه بهتر برگزار شدن این کنگره تاکید کرد.
استاندار ایلام افزود: از استان های دیگر که تجربه برگزاری این کنگره ها را داشته اند الگوبرداری شده و از تجارب و کارهای مهمی که در برگزاری آن صورت گرفته استفاده شود.
وی ادامه داد: یک نماد مشخص برای المان های شهدا در استان تعریف کنیم و نمایشگاهی مختصری از آثاری فاخر،کتاب ها و آثار شاخص به صورت نمایشگاه کوچکی در کنار سالنی که رهبر معظم انقلاب حضور می یابند دایر و برگزار شود.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: در کارهای هنری شاخص های برجسته با عنوان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس در کنگره به نمایش درآید، خودروهای حمل و نقل عمومی هم باید تبلیغاتی در این زمینه داشته و المان ها و عکس های شهدا در خیابان ها و کوچه های شهر به صورت شکیل نصب شوند.
وی با تاکید بر این امر که در برگزاری کنگره شهدا باید یک کار ناب و ابداعی را برگزار کنیم، گفت: آثار برجسته ای از استان در موزه دفاع مقدس ارائه و بیشتر تلاش شود تا  هنر ایلامی با شاخصه های دفاع مقدس را در این کنگره به نمایش بگذاریم.
کد خبر: 83584080
انتهای پیام/