تصویب اولویت‌ها و عناوین پژوهشی جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱
کد مطلب : ۳۱۹۰۱۰
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از تصویب اولویت‌ها و عناوین پژوهشی جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران در هفته پژوهش خبر داد.
تصویب اولویت‌ها و عناوین پژوهشی جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به پیش رو بودن هفته پژوهش، گفت: سازمان‌ها برای پویایی و به روز بودن نیازمند پژوهش هستند. فعالیت‌های پژوهشی با بررسی فعالیت‌ها و فرایندهای گذشته و سنجیدن نیازهای آینده می‌تواند به تقویت فعالیت‌های سازمان منجر شود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: بنیاد دارای دو رسالت اصلی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگری است. اجرای دقیق این دو رسالت نیازمند پژوهش در ابعاد مختلف است که این کار در بنیاد بر عهده دفتر مطالعات و پژوهش‌هاست.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه اولویت‌های پژوهشی بنیاد شهید و امور ایثارگران هر ۳ سال یک‌بار به‌روزرسانی می‌شوند افزود: در سال جاری نیز مهم‌ترین اقدام در هفته پژوهش، تصویب و نهایی شدن اولویت‌ها و عناوین پژوهشی جدید بنیاد است.
وی افزود: در راستای تدوین اولویت‌ها و عناوین پژوهشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، کارگروهی با حضور نمایندگان معاونت‌های بنیاد تشکیل‌ و نیازسنجی‌های لازم در این خصوص انجام می‌شود و اولویت‌ها و عناوین پژوهشی تصویب‌شده در نهایت مورد استفاده پژوهشگران و دانشجویان قرار خواهد گرفت.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران توانمندسازی، سبک زندگی ایرانی–اسلامی، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ایثار اجتماعی، سلامت در ابعاد مختلف و توسعه مدیریت را از جمله اولویت‌های پژوهشی جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران برای جامعه هدف و کارکنان بنیاد اعلام کرد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به گزارش ارائه شده توسط حجت‌الاسلام ‌کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در خصوص تعیین تکلیف مراکز علمی کاربردی وابسته به بنیاد، گفت: لازم است از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی مرکز علمی کاربردی امام خمینی (ره) در راستای فعالیت‌های بنیاد استفاده شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی با تأکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی در خصوص خدمات و فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: معاونت‌ها و ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران باید با مجموعه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد ارتباط مستمر داشته باشند تا اطلاعات و اخبار از این طریق به‌خوبی به اطلاع جامعه ایثارگری برسد.
وی با بیان اینکه بخش عمده بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران به پرداخت حقوق اختصاص دارد، گفت: بنیاد نهادی خدمات رسان است و با توجه به این موضوع باید هزینه‌های مربوط به خدماتی چون بیمه و همچنین بدهی‌های بنیاد در حوزه‌های بیمه و آموزش در بودجه سنواتی در نظر گرفته شود.
انتهای پیام/