والدین مکرم شهدا الگوی بی‌بدیل مقاومت هستند

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۶
کد مطلب : ۳۱۹۰۴۵
مدیرکل بنیاد آذربایجان‌ شرقی اظهار داشت: پدران و مادران مکرم شهدا الگوی بی‌بدیل مقاومت هستند و نام نیک آنان همیشه در صفحات تاریخ انقلاب اسلامی ایران خواهد درخشید.
والدین مکرم شهدا الگوی بی‌بدیل مقاومت هستند
به گزارش «ایثار»، عباس پورحسن در دیدار با والدین مکرم شهیدان «محمدرضا، یعقوب و علیرضا محمدپور صبور» و «داود و علی پاشایی» اظهار داشت: پدران و مادران مکرم شهدا الگوی بی‌بدیل مقاومت هستند و نام نیک آنان همیشه در صفحات تاریخ انقلاب اسلامی ایران خواهد درخشید.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی زیارت خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان را وظیفه و افتخار مسئولان دانست و گفت: مسئولان به‌عنوان خدمت‌گزاران مردم باید ادامه‌دهنده راه شهدا باشند، چراکه انقلاب بر اساس ارزش‌های اسلامی بناشده است و یکی از راه‌های حفظ و ترویج این ارزش‌ها خدمت به خانواده شهداست.
وی با تأکید بر اینکه شهدا با نثار خون و جان خود در هشت سال دفاع مقدس از ارزش‌های اسلامی و تمامیت ارضی کشورمان دفاع کردند و برای ملت ایران عزت و افتخار آفریدند؛ تصریح کرد: بایستی عزت و اقتداری که در سایه‌ خون شهدا، رشادت رزمندگان و پایداری خانواده‌های معظمشان به‌دست‌آمده است را حفظ کنیم.
وی حفظ و ترویج عزت، شرف و اقتداری که در سایه‌ ازخودگذشتگی شهدا، ایثارگران و جانبازان در 8 سال مقاومت جانانه به‌دست‌آمده و امروز از آن باافتخار یاد می‌شود را جزو مهم‌ترین تکالیف دینی عنوان کرد.
گفتنی است، شهید «علیرضا محمدپور صبور» در عملیات‌های نامنظم در سال 1359، شهید «یعقوب محمدپور صبور» در سال 1362 در منطقه فکه و شهید «محمدرضا محمدپور صبور» نیز در همان سال در جزیره مجنون به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
یادآور می‌شود، شهید «داود پاشایی» متولد 1342 بود و در 1361 به شهادت رسید و شهید «علی پاشایی» متولد 1345 بود که در 1366 به فیض شهادت نائل شد.
انتهای پیام/