تقدیر از بنیاد شهید و امور ایثارگران در اجلاس سراسری نماز

تاریخ انتشارشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵
کد مطلب : ۳۱۹۳۵۶
عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران در بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز از بین دستگاه‌های عضو گروه اجتماعی، خدماتی و رفاهی، شایسته تقدیر معرفی شد.
تقدیر از بنیاد شهید و امور ایثارگران در اجلاس سراسری نماز
به گزارش «ایثار» بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز روز پنجشنبه 21 آذر با قرائت پیام مقام معظم رهبری توسط نماینده ولی فقیه در استان گلستان و سخنرانی رییس قوه قضائیه به عنوان مهمان ویژه اجلاس و با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری از جمله حجت الاسلام کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی و رییس شورای اقامه نماز بنیاد شهید و امور ایثارگران، عباس کاهه مدیرکل دفتر نمایندگی ولی فقیه و دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد و اسرافیل وزیری مدیرکل بنیاد استان گلستان برگزار شد.
هیئت ارزیابی و داوری بر اساس عملکرد سال 1397 دستگاه‌های اجرایی کشور را در زمینه ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز بر اساس مأموریت و تکالیف حاکمیتی و قانونی و برنامه‌های مصوب هر یک از دستگاه‌ها مورد ارزیابی قرار داده و بنیاد شهید و امور ایثارگران از حیث فعالیت‌های گسترده در سه راهبرد «مدیریتی ـ تمهیدی»، «آموزشی ـ پژوهشی» و «فرهنگی ـ تبلیغی» شایسته تقدیر معرفی شد.
در این مراسم یک جلد قرآن کریم به همراه لوح تقدیر و انگشتر متبرک مقام معظم رهبری توسط حجت‌الاسلام‌ و المسلمین قرائتی رییس ستاد اقامه نماز کشور به نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران اهدا شد.
در پیام مقام معظم رهبری به بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در میان نعمت‌های بزرگ الهی که هیچ کس قادر بر شمارش آنها نیست، برخی برجستگی‌های نمایانی دارند که اهل تأمل را به شگفتی می‌رساند، و از جمله‌ی جذاب‌ترین این نعمِ شگفتی‌ساز، نماز است. ترکیب اذکار نماز، ترکیب حرکات نماز، ترتیب اوقات نمازهای واجب و مستحب، تأکید بر تمرکز و حضور قلب در آن، تأکید بر مسجدی کردن آن، تأکید بر جمعی کردن آن، الزام پاکیزگی در آن، هم در تن و پوشش با دور کردن نجاست، و هم در دل و روح با غسل و وضو، الزام به روی آوردن آن از هر نقطه‌ی جهان به یک کانون مرکزی- کعبه‌ی شریف- و بسی نکات و نقاط ظریف و دقیق و پرمضمون در این فریضه‌ی ممتاز و یکتا، آدمی را در برابر این پدیده‌ی الهی خیره و مبهوت می‌کند. خداوند این نعمت بزرگ را به ما هدیه فرموده است. با آن می‌توانیم جان خود را پالایش کنیم، می‌توانیم خود را از گناهان دور کنیم، می‌توانیم ارتباطات بشری را در جامعه‌ی خود، برخوردار از معنویت کنیم و بدین وسیله، امن و سلامت روانی و رهایی از چالش‌های ستیزگرانه، و بهجت و نشاط را نصیب آن سازیم. این هدیه به صورت فریضه و تکلیف درآمده است تا دست‌کم، جامعه از حداقل‌های آن محروم نماند، هدیه‌یی با این وزن عظیم و متقابلاً با کمترین هزینه‌ی مالی و وقت حقیقتاً درخور سپاس پایان‌ناپذیر ما است.
حضار محترم! ما هم در ادای این شکر واجب، قاصر یا مقصریم. کارهای زیادی باید بشود که امیدوارم عالم مجاهد جناب حجة‌الاسلام قرائتی ما همه را به آن متذکر گردند.

                                                  
انتهای پیام/