در دهه فجر برگزار شد

مراسم میهمانی لاله ها در گلزار شهدای بردسکن

تاریخ انتشارشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۶
کد مطلب : ۳۲۰۰۱۱
به مناسبت ایام الله دهه فجر، مراسم مهمانی لاله ها، عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهدای بردسکن همزمان با سراسر کشور برگزار شد.
مراسم میهمانی لاله ها در گلزار شهدای بردسکن
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، به مناسبت ایام الله دهه فجر، مراسم مهمانی لاله ها، عطر افشانی و گلباران مزار مطهر شهدای بردسکن همزمان با سراسر کشور پنج شنبه 17 بهمن برگزار شد.
مراسم مهمانی لاله ها در گلزار شهدای بردسکن برگزار شد و پس از اقامه نماز ظهر و عصر در گلزار شهدا، شرکت کنندگان بهره مند از قرائت زیارت نامه شهدا، عطر افشانی و گلباران گلزار شهدا شدند.
 امام جمعه شهرستان بردسکن ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و یاد و خاطره شهدا گفت: همه مسئولان باید تلاش کنند تا در راستای آرمان های انقلاب اسلامی، قدم بردارند.
حجت الاسلام علی اصغر امینی در ادامه افزود: تکریم و پاسداشت وگلباران مزار شهدا در چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی، تلاشی مقدس است در زنده نگاه داشتن یاد و خاطر شهدا، که نامشان بر تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره می‌درخشد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: عطر افشانی، ادای احترام به شهدا و ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت، وظیفه‌ای ارزشمند است، ملت شریف و غیور ایران با حضور در گلزار مطهر شهدا و برگزاری مراسم میهمانی لاله‌ها در سراسر کشور، به پاس فداکاری، از خود گذشتگی و جانفشانی آن انسان‌های پاک سرشت و والا، گلزار مطهر آنان را گلباران و عطرافشانی می‌کنند.
علی نخعی در ادامه افزود: در ایام الله دهه فجر با حضور در گلزار مطهر شهدا، مقام والای آنان را گرامی می‌داریم و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را به عنوان فرهنگی والا و دینی وظیفه‌ای ملی می‌دانیم.
نخعی در پایان از حضور با شکوه مردم و مسئولان در مراسم مهمانی لاله ها تقدیر و تشکر کرد.
گفتنی است؛ شهرستان بردسکن که 270 کیلومتر با مشهد مقدس فاصله دارد 290 شهید، و 900 جانباز و 47آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
سید رضا عظیمی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان بردسکن