رئیس مجمع نمایندگان لرستان

آمریکا چشم به راه شکست و نابودی باشد

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب : ۳۲۲۸۷۷
شهادت شهید سلیمانی هزاران "حاج قاسم" را متولد کرد
آمریکا چشم به راه شکست و نابودی باشد
به گزارش "ایثار واحد لرستان"رئیس مجمع نمایندگان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به تشریح ابعاد اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی پرداخت و گفت: ایران آغازگر هیچ جنگی نیست، اما در عمر ۴۰ ساله‌اش نشان داده اگر کسی به حریم آن تعرض کند سیلی سختی خواهد خورد و واکنش جمهوری اسلامی کوبنده خواهد بود.
به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، پس از شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، سردار ابومهدی‌المهندس و همرزمان آنان توسط آمریکای جنایتکار، شهادت شهدای جعبه مقاومت بازتاب‌های گسترده‌ای را در سطح کشور، منطقه و جهان به همراه داشت.
ملت ایران، مسلمانان منطقه و دیگر آزادیخواهان جهان با محکومیت این اقدام تروریستی، خواستار مقابله با این اقدام جنایتکارانه آمریکا به عنوان ناقض حقوق بشر و حامی تروریست شدند.
ابعاد گسترده این جنایات آمریکایی‌ها آنقدر وسیع بود که موجب خیزش مسلمان و آزادیخواهان دنیا علیه استکبار جهانی شد.
درباره چرایی ترور و شهادت سرداران جبهه مقاومت، ابعاد و بازتاب جهانی آن با عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان لرستان به گفت‌وگو نشسته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
*اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی را چگونه تفسیر می‌کنید؟
آمریکا در حالی در مقاطع مختلف بارها به منظور فریب افکار عمومی دم از دوستی و حمایت از ملت ایران می‌زند که در این ادعا صادق نبوده و گواه آن ترور و شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی است.
این اقدام آمریکا به مثابه حمله به ملت ایران است، چرا که سردار سلیمانی مایه مباهات و سرمایه ارزشمند ملت بود، بنابراین هدف قرار گرفتن سرمایه یک ملت به معنای آن است که خود آن ملت هدف قرار گرفته است.
همچنین در حالی آمریکایی‌ها داعیه دفاع از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم را دارند، نه تنها این ادعایی بی‌پایه و اساس بوده که آمریکا خود ناقض اصلی حقوق بشر در جهان است.
در مقابل همه حق‌طلبان و ملت‌های آزادیخواه جهان بر این باورند که سردار شهید قاسم سلیمانی علمدار مبارزه با تروریست است، همانگونه که این شهید والامقام پوزه داعش را به زمین مالید و حکومت آنان را متلاشی کرد.
*با این تفاسیر ضربه شکست داعش توسط جبهه مقاومت آمریکا را وادار به تلافی کرد؟
ابتدا باید بدانیم جنایات و خوی ددمنشانه داعشی‌ها موجب کشته شدن مسلمانان و افراد غیر مسلمان توسط آن‌ها شد.
به عبارت بهتر داعشی‌ها نه تنها به اسلام پایبند نبودند، که از هیچ قاعده انسانی نیز تبعیت نمی‌کردند.
سردار سلیمانی و یاران و همرزمان او با برچیدن جرثومه داعش، این بلای بزرگ و لکه سیاه و نگین را از دامان اسلام و مسلمانان زدودند.
بنابراین ترور شهید سلیمانی توسط آمریکایی‌ها اقدامی تلافی‌جویانه در انتقام از شکست داعش بود و این اقدام یک بار دیگر ثابت کرد که آمریکا خود حامی اصلی تروریسم بوده و تروریست‌ها در دامن این کشور پرورش می‌یابند.
همچنین شهادت سردار سلیمانی اثباتی بر این مهم بود که ادعای آمریکا مبنی بر دفاع از حقوق مردم دروغی بیش نبوده، چرا که او خود حامی اصلی تروریسم در جهان است.
*آیا ترور سرداران ایرانی و عراقی در خاک عراق ناقض حاکمیت این کشور است؟
قطعا. به شهادت رساندن دو سردار ایرانی و عراقی در خاک کشور عراق نقض حاکمیت این کشور است، در حالی آمریکایی‌ها دم از حقوق و نجات ملت‌‌ها، استقلال و آزادی کشورها می‌زنند که اقدامات آن‌ها بر خلاف این ادعا است.
ملت عراق با تشکیل حکومت جدید اراده کرده است که هر تصمیمی با رأی مردم و هر تغییری با اراده آن‌ها صورت گیرد، از این رو در حالی ادعای آمریکایی‌ها برای حضور در خاک عراق دفاع از امنیت ملت مردم این کشور است که ملت عراق خود کفایت لازم برای تامین امنیت را دارد.
پرواز پهپاد آمریکایی بر فراز آسمان عراق و حمله نظامی آشکار یقینأ به معنای نقض حاکمیت این کشور است.
*در هم آمیختن خون این سرداران چه پیام‌هایی به همراه دارد؟
دشمنان به سردمداری آمریکا و هزینه‌های دلاری عربستان در تلاش بودند بین دو ملت ایران و عراق که اتحاد و انسجام آن‌ها برکات بزرگی را در توسعه عدالت و گسترش امنیت در منطقه به همراه داشته، اختلاف‌افکنی کنند.
اتحاد بین دو ملت ایران و عراق مانع اجرای طرح‌های استعماری آمریکا در منطقه شده و او را در تسلط بر ملت‌ها و سیطره بر منافع کشور عراق ناکام گذاشته است.
آمریکایی‌ها شکست خود در منطقه را متأثر از حضور جمهوری اسلامی ایران می‌دانند، حال آنکه ایران هیچ‌گاه به دنبال کشورگشایی نیست و آغازگر هیچ جنگی نبوده است.
این اقدام احمقانه و ناجوانمردانه آمریکا در آمیختن خون دو سردار شهید پر افتخار ایران و عراق یقینأ موجب تقویت و انسجام بیشتر دو ملت خواهد شد.
شهادت سرداران ایرانی و عراقی قطعاً موجب افشای پشت پرده جنایات آمریکا در منطقه شده و این از برکات خون این دو شهید است.
کشور ایران آغازگر هیچ جنگی نیست، اما در عمر ۴۰ ساله‌اش نشان داده اگر کسی به حریم آن تعرض کند سیلی سختی خواهد خورد و واکنش جمهوری اسلامی کوبنده خواهد بود.
*بنظرتان نحوه انتقام‌گیری ملت و کشور ایران از آمریکا چگونه خواهد بود؟
انتقام سخت و سنگین از آمریکا حق مسلم ملت و کشور ایران است، البته کشور ما تحت زعامت ولایت فقیه هدایت می‌شود و ولی‌فقیه علاوه بر فقاهت، شجاعت، حکمت، درایت و دیگر سجایای اخلاقی را دارند.
از این رو قطعاً ضربه مهلک، شکننده و سنگینی را به آمریکا خواهیم زد و تنها ملت ایران بلکه نقطه نقطه عالم، جبهه مقاومت، مستضعان جهان و نهضت‌های آزادی‌خواه خون‌خواه سردار سلیمانی خواهند بود.
آمریکا باید منتظر انتقام سنگین و تقاص از نقطه نقطه عالم باشد، یقینأ منافع آمریکا به دلیل این خطای بزرگ به خطر افتاده و از برکات خون سردار شهید قاسم سلیمانی این خواهد بود که دوره زوال، شکست، اضمحلال و نابودی آمریکا تسریع خواهد شد.
اقدام کشورمان حکیمانه، هوشمندانه، با درایت، سخت و شکننده بوده و آمریکا باید منتظر این انتقام باشد.
*نگرانی‌هایی درباره احتمال وقوع جنگ نظامی بین ایران و آمریکا وجود دارد، نظرتان در این باره چیست؟
این جنگ عملاً سال‌ها است که با تحریم‌های فلج کننده آغاز شده، چه جنگی بالاتر از آنکه اقتصاد ما هدف قرار گرفته و حتی دارو را بر بیماران سرطانی ما تحریم کرده‌اند؟
هدف اصلی آمریکا از تربیت گروه‌های تروریستی مانند داعش در منطقه جنگ با نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام و محور مقاومت است.
از این رو نه تنها نباید از تهدیدهای دشمن هراسید، بلکه اگر جنگی هم رخ دهد بازنده اصلی آن آمریکای جنایتکار، رژیم غاصب صهیونیستی و عربستان سعودی خواهند بود.
با توجه به توانمندی‌های دفاعی و نظامی، نفوذ جبهه مقاومت و توانی که در نقطه نقطه کشورها ایجاد شده، یقیناً در صورت وقوع جنگ احتمالی زیان اصلی متوجه آمریکا خواهد بود.
البته هدف اصلی آمریکایی‌ها از رجزخوانی، رعب و وحشت و ایجاد تردید در دل و ذهن مردم بوده و این رجزخوانی‌ها مختص دیروز و امروز نبوده بلکه چهل سال است که آن‌ها از این ترفند استفاده می‌کنند.
از سویی کشور ایران سخت‌ترین گردنه‌ها را پشت سر گذاشته و دشمنان بدانند ملت مقاوم ما از مواجهه با دشمن هراسی به دل راه نمی‌دهد.
دشمنان بدانند قطعاً بازنده هر نوع جنگ و تنش طرف مقابل خواهد بود.
*شهادت سردار سلیمانی چه ثمراتی برای ایران و جبهه مقاومت دارد؟  
سردار سلیمانی ابرمرد مبارزه با تروریست بود، این شهید والامقام علمدار پرچم مقاومت، خادم ملت، مستضعفان و سرباز ولایت بود.
آحاد مردم ایران به پاس شخصیت این شهید والامقام و مجاهدت‌های او در راه خدا و امنیت کشور و منطقه برای حاج قاسم سنگ تمام گذاشتند و یقینأ خداوند متعال نیز برای او سنگ تمام می‌گذارد.
حضور میلیونی ملت ایران در آیین بدرقه و تشییع پیکر شهدای مقاومت حاکی از آن است که ملت ایران با وجود همه مشکلات پای ارزش‌های انقلاب، آرمان‌های امام راحل شعار های بلند مقام معظم رهبری ایستاده است.
دشمنان بدانند شهادت سردار سلیمانی موجب استحکام مبانی و اصول انقلاب و تقویت روحیه شهادت‌طلبی بین آحاد مردم شده است، از این رو راه و تفکر "حاج‌قاسم" ادامه یافته و با شهادت او هزاران حاج‌قاسم متولد شده‌اند. انتهای پیام//