ایثار شهیدان، باعث عزت و افتخار میهن است

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸
کد مطلب : ۳۲۳۹۴۴
استاندار مرکزی از صبر و استقامت خانواده‌های معظم شهدا تجلیل كرد و اظهار داشت: ایثار و فداكاری‌های شهیدان در راه دفاع از میهن و اسلام باعث عزت، افتخار و سربلندی ایران اسلامی است.
ایثار شهیدان، باعث عزت و افتخار میهن است
به گزارش «ایثار»، سید علی آقازاده عصر دوشنبه 23 دی ماه 98 در دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، دیدار با این عزیزان را گامی در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و افتخاری بزرگ دانست که وظیفه تک تک مسئولان است. 
وی ادامه داد: شهدا و جانبازان انقلاب اسلامی با رشادت‌ها و ایثارگری‌ها با اهدای خون خود از انقلاب اسلامی دفاع کرده و اجازه ندادند ذره‌ای از خاک پاک میهن اسلامی از کشور جدا شود. 
آقازاده گفت: شهدا و جانبازان با اهدای خون خود امنیت و آرامش را برای مردم میهن اسلامی به ارمغان آوردند و جمهوری اسلامی را به جزیره‌ای امن در منطقه و جهان تبدیل کردند. 
وی از صبر و استقامت خانواده‌های معظم شهدا تجلیل كرد و اظهار داشت: ایثار و فداكاری‌های شهیدان در راه دفاع از میهن و اسلام باعث عزت، افتخار و سربلندی ایران اسلامی است.
در ادامه مدیرکل بنیاد مرکزی گفت: صبر و شکیبایی خانواده‌های معظم شهدا برای آحاد مختلف مردم یک الگو و درس بزرگ است که در برابر تمامی توطئه‌های دشمنان علیه این کشور ایستادگی کرده و در تداوم خون مطهر شهدا از آرمان‌های نظام اسلامی و رهبری دفاع کنیم.
انصاری‌فر افزود: امروز اقتدار کشور را وامدار خون‌های مطهر و پاک کسانی هستیم که در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادند و اجازه تعدی حتی به یک وجب از خاک میهن را به دشمن ندادند.
وی تکریم خانواده‌های شهدا و ایثارگران را وظیفه مسئولان و موجب خشنودی آنان عنوان کرد و افزود: تکریم و سرکشی از خانواده‌ها وظیفه همه ما بوده و با این کار فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه زنده نگه‌داشته می‌شود.
گفتنی است شهید والامقام «وحید فریدی» دوازدهم اردیبهشت سال ۱۳۴۲ در اراک متولد شد و در تاریخ چهارم فروردین ماه سال ۱۳۶۱ در منطقه رقابیه عراق به مقام والای شهادت نایل آمد. شهید والامقام «علی نعمتی فشکی» یازدهم تیرماه سال ۱۳۴۳ در شهرستان فرمهین استان مرکزی متولد شد و اول اسفندماه سال ۱۳۶۱ در منطقه چزابه به مقام والای شهادت وایل آمد. جانباز ۷۰ درصد «محمد کمندلوئی» در تاریخ بیست و پنجم فروردین سال ۴۶ در شهرستان شازند متولد شد و تاریخ دوازدهم شهریور ماه سال ۱۳۶۸ در میمک به مقام والای جانبازی دست یافت. 
استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید والامقام را تقدیم نظام اسلامی کرده است. 
انتهای پیام/