مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

طرح ملی لاله های روشن ۱۶ بهمن در خراسان جنوبی اجرا می شود

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۸
کد مطلب : ۳۲۴۶۲۸
واقعی گفت: طرح ملی لاله های روشن با هدف پاسداشت ۴۴۵ شهید دانش آموز و فرهنگی خراسان جنوبی ۱۶ بهمن همزمان با سراسر کشور در بیرجند برگزار می شود.
طرح ملی لاله های روشن ۱۶ بهمن در خراسان جنوبی اجرا می شود
به گزارش خبرگزاری شبستان از بیرجند و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛ «محمد علی واقعی» در نشست کارگروه دانش آموزی و فرهنگی ستاد دهه فجر استان اظهار کرد: دهه مبارک فجر نماد اقتدار، عظمت و ایثارگری های مردم ایران اسلامی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری یکصد برنامه فرهنگی، هنری، ورزشی در ایام ا... دهه مبارک فجر در مدارس استان تصریح کرد: نواختن زنگ انقلاب، برگزاری طرح ملی لاله های روشن، برگزاری مسابقات نقاشی، کتابخوانی، محفل شب شعر انقلاب با حضور دانش آموزان و فرهنگیان شاعر و مسابقات ورزشی از مهمترین برنامه های پیش بینی شده برای دهه فجر امسال است.
وی با بیان اینکه دهه فجر فرصتی مناسب برای یادآوری و تبیین برکات و خدمات ارزشمند انقلاب اسلامی برای نسل امروز است، افزود: نمونه بارز خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان توسعه مدارس در دورترین نقاط استان با هدف برقراری عدالت آموزشی و رشد جمعیت با سواد کشور است.
رئیس کارگروه دانش آموزی و فرهنگی ستاد دهه فجر خراسان جنوبی، با اشاره به کینه توزی ها و دشمنی دیرینه دشمنان این مرز و بوم به ویژه آمریکای جنایتکار از ابتدای شکل گیری انقلاب تا به امروز گفت: یکی از علت های اساسی مخالفت و دشمنی آنها با ایران اسلامی، زنده نگه داشتن و توجه به ارزش های والای اسلامی و دینی در کشور است.
وی، از ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان نمونه بارز جنایات آمریکا در جنگ سخت علیه ملت ایران یاد کرد و ادامه داد: در جنگ نرم نیز دشمن با هدف ترویج فرهنگ مبتذل غربی و تحریم های ظالمانه به نبرد با این ملت قهرمان برخواسته است. 
واقعی، اضافه کرد: به کوری چشم آمریکا گفتمان رایج جهانیان در 50 سال آینده گفتمان انقلاب اسلامی و مکتب حاج قاسم سلیمانی ها و ابومهدی المهندس ها که برگرفته از فرهنگ مقاومت است، خواهد بود. 
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، بزرگداشت یوم ا... ها را یکی از رسالت های مهم نظام تعلیم و تربیت در راستای تقویت باورهای دینی و اعتقادی دانش آموزان دانست و خاطر نشان کرد: خون پاک شهید سلیمانی و مکتب سلیمانی ها اولین قدم در مسیر گام دوم انقلاب بود که مردم با حضور پر شور خود در مراسم تشییع پیکر این سردار و در حمایت از خط ولایت برداشتند.
رئیس کارگروه دانش آموزی و فرهنگی ستاد دهه ی فجر خراسان جنوبی؛ ابراز داشت: امروز دشمن، از نمایش اقتدار ملت بسیار عصبانی است و با دروغ پراکنی، تفرقه افکنی و استفاده از عوامل نفوذی به خیال خام خود به دنبال پاشیدن بذر نفاق، یأس و ناامیدی در بین صفوف متحد ملت ایران است.