فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از مجاهدت‌های شهدا است

تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱
کد مطلب : ۳۲۴۹۲۰
مدیرکل بنیاد مازندران اظهار داشت: فرهنگ حماسه عظیم ایثار و شهادت برگرفته از مجاهدت‌ها و جانفشانی‌های شهدا و فداکاری جانبازان است و ضرورت دارد حماسه‌های این عزیزان برای نسل جدید و آینده کشور بازخوانی شود.
فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از مجاهدت‌های شهدا است
به گزارش «ایثار»، هدایت مظلومی به منظور تکریم و ادای احترام به ایثارگران و در آستانه فرا رسیدن حماسه تاریخی ششم بهمن سال 60 آمل، امروز دوشنبه 30 دی ماه با خانواده‌های شاهد و ایثارگر این واقعه تاریخی دیدار کرد.
مدیرکل بنیاد مازندران در این دیدارها اظهار کرد: نقش شهدا و جانبازان عزیز در پیروزی حماسه ششم بهمن سال 60 آمل بی‌نظیر بوده است. این روز یکی از رخدادهای مهم تاریخ انقلاب اسلامی ایران است و مقاومت و ایثارگری مردم این شهرستان برای همیشه در تاریخ ماندگار شده است.
وی تصریح کرد: فرهنگ حماسه عظیم ایثار و شهادت برگرفته از مجاهدت‌ها و جانفشانی‌های شهدا و فداکاری جانبازان است و ضرورت دارد حماسه‌های این عزیزان برای نسل جدید و آینده کشور بازخوانی شود.
مدیرکل بنیاد مازندران اظهار داشت: این ایام فرصت مناسبی برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، حفظ کرامت خانواده‌های معزز این حماسه بزرگ و تکریم از روحیه ایثارگری این عزیزان است.
خاطرنشان می‌شود، در چهار بهمن سال 1360 نیروهای ضد انقلاب با تصرف شهر آمل، اقدام به اعدام مردمی که حاضر به اعلام وفاداری با آنها نبودند، کردند؛ اما پس از 48 ساعت و در روز شش بهمن، این شهر با کمک نیروهای سپاه و مردمی پس گرفته شد.
انتهای پیام/