دفاع از مظلوم، نیت شهدای مدافع حرم برای مقابله با تروریست‌ها بود

تاریخ انتشارسه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰
کد مطلب : ۳۲۵۰۳۸
مدیرکل بنیاد لرستان بیان کرد: شهدای مدافع حرم به نیت دفاع از مظلوم و حفاظت از مردم ایران و کشورهای منطقه، با بصیرت هرچه تمام در دیار غربت با تروریست‌های داعش به مبارزه پرداختند.
دفاع از مظلوم، نیت شهدای مدافع حرم برای مقابله با تروریست‌ها بود
به گزارش «ایثار»، سید حسین نازاریان در دیدار با خانواده سردار شهید «رضا رستمی مقدم» گفت: شهدای مدافع حرم به نیت دفاع از مظلوم و حفاظت از مردم ایران و کشورهای منطقه، با بصیرت هرچه تمام در دیار غربت با تروریست‌های داعش به مبارزه پرداختند.
مدیرکل بنیاد لرستان بیان کرد: به لطف خداوند و فرماندهی سردار قاسم سلیمانی و رشادت‌های بی‌نظیر رزمندگان، از جمله سردار شهید رستمی مقدم، شاهد شکست نیروهای داعش و متلاشی شدن آن گروه تروریستی از هم بودیم.
گفتنی است سردار سرتیپ دوم پاسدار رضا رستمی مقدم در تیرماه 1340 در شهرستان خرم‌آباد چشم به جهان گشود. در آغاز جنگ تحمیلی به عضویت سپاه درامد و در مناطق عملیاتی مختلف حضور مؤثر داشت. وی در منطقه هور العظیم بر اثر اصابت ترکش و حمله شیمیایی به درجه جانبازی نائل آمد.
سرانجام پس از 32 سال تلاش در لباس پاسداری مفتخر به بازنشستگی شد اما در جریان حمله داعش به سوریه رفت و به‌ عنوان فرمانده گردان در منطقه حلب سوریه به فعالیت پرداخت و سرانجام در تاریخ 14 خرداد 95 در جنوب حلب به دست نیروهای داعش سر از بدن مبارکش جدا شد. 
انتهای پیام/