با حضور مسئولان استان قزوین،

موثرترین راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بررسی شد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۹
کد مطلب : ۳۲۵۳۱۴
مسئولان استان قزوین مهمترین و موثرترین راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را با تشکیل جلسه شورای ترویج و توسعه‌ فرهنگ ایثار و شهادت استان قزوین بررسی کردند.
موثرترین راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بررسی شد
به گزارش ایثار واحد قزوین، جلسه شورای ترویج و توسعه‌ فرهنگ ایثار و شهادت استان قزوین با حضور هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین و رئیس شورا و غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و دبیر شورا و سایر اعضا تشکیل شد.
در این جلسه استاندار و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین مطالبی پیرامون مهمترین و موثرترین راهکارها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیان کردند.
در ادامه جلسه فوق، محمدحسین اسماعیلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهمترین نیازهای امروز جامعه است و باید در اشاعه آن بین مردم همت مضاعفی کرد.
وی افزود: اگر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ترویج یابد بسیاری از مشکلات جامعه مانند خشونت، بدرفتاری و تکبر کمرنگ می‌شود و ارزش‌ها بین مردم رشد خواهد کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین اضافه کرد: همچنین اگر بین مسئولان استان قزوین هم‌افزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت صورت گیرد نتایج بهتری در اشاعه این فرهنگ سطح جامعه خواهیم گرفت.
اسماعیلی پیشنهاد کرد: فراخوانی بین هنرمندان در جهت تولید آثار هنری مانند موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و نقاشی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شود و در روز هنر انقلاب اسلامی از آثار فاخر تجلیل به عمل آید.
همچنین در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام علی انصاری معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان قزوین گفت: ایثار و شهادت با امنیت ما گره خورده به همین دلیل ترویج آن از اهمیت بسزایی برخوردار است و نمی‌توان به سادگی از این موضوع گذشت.
وی افزود: باید همه مسئولان با هم‌افزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و اشاعه آن بین مردم تلاش کنند تا این امنیت در کشور ما تداوم داشته باشد.
انصاری گفت: مقرر شده در هر مدرسه یک یادواره طی سال جاری برگزار شود که این اتفاق مهم موجب جریان فرهنگی بین همه دانش‌آموزان است که بیشتر با شهدا آشنا شوند.
در ادامه جلسه فوق، عبدالرزاق حسامی‌فر معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(س) استان قزوین گفت: خانواده‌های شهدا و ایثارگران به فرموده امام خمینی(س) چشم و چراغ این ملت هستند و باید در تکریم و تجلیل آنها تلاش کرد.
وی افزود: باید تفکرات و آرمان‌های شهدا بین آحاد جامعه تبیین شود تا فرهنگ ایثار و شهادت در بین قشرهای مختلف مردم رشد یابد.
در ادامه این جلسه، حسینعلی شالی مسئول ایثارگران سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین نیز ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اقدامات این نهاد را در اشاعه این فرهنگ تشریح کرد.
گفتنی است: در این جلسه، دیگر مسئولان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان قزوین نظرات خود را در خصوص اهمیت و راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رفع مشکلات موجود در اجرای قوانین مربوط به حوزه‌ ایثارگری بیان کردند.