ثبت خاطرات زندانیان سیاسی قبل از انقلاب قزوین به اتمام رسید

تاریخ انتشاردوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب : ۳۲۵۹۵۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: همزمان با دهه‌فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ثبت خاطرات و جمع‌آوری آثار زندانیان سیاسی قبل از انقلاب استان قزوین به پایان رسید.
ثبت خاطرات زندانیان سیاسی قبل از انقلاب قزوین به اتمام رسید
به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار استان گفت: همزمان با دهه‌فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ثبت خاطرات و جمع‌آوری آثار زندانیان سیاسی قبل از انقلاب استان قزوین به پایان رسید.
وی افزود: در اجرای این برنامه که با عنوان راویان فجر نامگذاری شده است، آزادگان سیاسی قبل از انقلاب استان قزوین به بیان سرگذشت و خاطرات زندگی خود به ویژه رخدادهای دوران زندان در رژیم ستم‌شاهی پرداختند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ادامه داد: علی‌رغم طولانی شدن ثبت خاطرات زندانیان سیاسی، این عزیزان با یادآوری مصائب دوران رژیم پهلوی، نحوه مبارزه انقلابیون و شکنجه‌هایی که در طول دوران زندانی خود متحمل شدند را تشریح کردند.
وی گفت: ثبت سرگذشت و خاطرات آزادگان سیاسی قبل از انقلاب اسلامی و انتقال آن به نسل جوان می‌تواند دلایل و اهداف رهبران و مبارزان در رژیم گذشته را به خوبی تشریح کند.
گفتنی است، استان قزوین دارای 41 مبارز انقلابی است که در دوران رژیم پهلوی، تبعید و یا به حبس در زندان‌ها محکوم شده بودند که 24 تن از آنها به درجه جانبازی نایل و پرونده ایشان در بنیاد استان قزوین دایر می‌باشد و از این تعداد، دو نفر طی سالیان گذشته به لقاالله پیوسته‌اند.
انتهای پیام/