مراسم تجلیل از نخبگان شاهد و ایثارگر استان قم برگزار شد

تاریخ انتشاردوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب : ۳۲۵۹۸۳
نخبگان شاهد و ایثارگر استان قم در آیینی با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی تجلیل شدند.
مراسم تجلیل از نخبگان شاهد و ایثارگر استان قم برگزار شد
به گزارش «ایثار»، همایش تجلیل از نخبگان شاهد و ایثارگر استان قم با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر قم، عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، حجت‌الاسلام حسن هنرمند مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در مجتمع امام خمینی (ره) استان برگزار شد.
امام جمعه قم در این همایش گفت: شما ایثارگران زمانی در جبهه‌های حق علیه باطل بر دشمن پیروز شدید و امروز در جبهه جهاد فرهنگی نیز به موفقیت‌های ارزنده دست یافته‌اید.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری افزود: در قرآن آمده است هرکس در راه خداوند جهاد کند، خداوند راه را برای او هموار می‌سازد و خدا با محسنین است. شما ایثارگرانِ نخبه در هر دو عرصه در رویارویی با دشمن و جهاد فرهنگی پیروز هستید. برای رسیدن به جهاد اصغر باید از جهاد اکبر گذر کرد و جانبازان، آزادگان و شهدا این مرحله را طی کردند و فاتح جبهه‌های حق علیه باطل شدند.
وی با بیان اینکه پژوهشگران ایثارگر باید کتاب‌هایی مبتنی بر رسالت شهیدان بنویسند و سیره شهدا را در جامعه منتشر سازند، ادامه داد: جهاد فرهنگی نیز عرصه دیگر از فعالیت نخبگان ایثارگر است و در اهمیت این عرصه همان بس که پیامبر (ص) فرمودند قلم از ناحیه خدا نعمت بزرگی است و اگر پای قلم در میان نبود نه ملک استوار می‌ماند، نه دین و زندگی ارزشمند وجود داشت. دانشمندان شیعه همواره با قلمشان اثرگذار بوده‌اند و آثار جاودانی برجای گذاشتند، کسانی چون شیخ محمد صدر و کاشف الغطا، این افراد تولید علم کردند و آثار شیعه را به جهان معرفی کردند.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز در این مراسم گفت: نخبگان شاهد و ایثارگر امروز به رشد علمی و توانمندی دست یافته‌اند. استفاده از ظرفیت نخبگان شاهد و ایثارگر در حوزه‌های اجرایی توجه بیشتر مسئولان را می‌طلبد و این مسئله باید در استان‌ها نیز مورد تأکید و توجه قرار گیرد.
عادل مهری ادامه داد: آیین‌نامه حمایت از نخبگان شاهد و ایثارگر کشور در هیئت دولت تصویب و به اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تمامی استان‌ها ابلاغ شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم نیز در این مراسم گفت: مفتخریم خدمت‌گزار ۴۵۰ نخبه شاهد و ایثارگر در استان قم باشیم که ۱۱۰ نفر از ایشان نخبه‌های حوزوی و ۳۴۰ نفر از نخبگان دانشگاهی، کارآفرینان، دارای عناوین برتر ملی و بین‌المللی در حوزه‌های قرآنی، فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی هستند. ترکیب جمعیت ایثارگری نخبگان استان شامل ۱۲۲ نفر خانواده شهید (همسر و فرزندان معظم شهدا) ۲۹۴ جانباز و خانواده معظم ایشان و ۳۴ آزاده و خانواده معظم ایشان هستند.
حجت الاسلام حسن هنرمند افزود: امروز پیشرفت علمی نخبگان شاهد و ایثارگر مایه مباهات است، وارثان و یادگاران ایثارگر متعهدانه و دلسوزانه در خدمت نظام اسلامی هستند و مفتخریم خدمت‌گزار این قشر ارزشمند هستیم.
گفتنی است این همایش با حضور معاون توسعه استانداری قم، مدیرکل بنیاد نخبگان استان قم و جمعی از تشکل‌های ایثارگری و نخبگان شاهد و ایثارگر و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم و تشکل آزادگان استان قم در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار شد و طی آن از ۳۲ نخبه حوزوی و دانشگاهی تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/