معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد:

زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا یک وظیفه عمومی است

تاریخ انتشارشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲
کد مطلب : ۳۲۶۷۰۲
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در همایش نیمکت های سوخته «یادواره شهدای زینبیِه و ثارالله میانه » گفت: زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا بخشی از وظایف جامعه نسبت به شهدا است.
زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا یک وظیفه عمومی است
به گزارش ایثار آذربايجان شرقي از میانه، شنبه 12 بهمن 1398همزمان با آغاز ایم الله دهه مبارک فجر همایش نیمکتهای سوخته (یادواره شهدای زینبیِه و ثارالله به مناسبت بمباران مدارس میانه توسط دژخیمان بعثی عراق) با حضور مردم و مسئولین، خانواده های معظم شاهد و ایثارگر، حجت الاسلام والمسلمین کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میانه برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با گرامیداشت یاد وخاطره شهدا بخصوص شهدای مدارس زینبیه و ثار الله گفت: حمله به مناطق مسکونی و بخصوص مراکز آموزشی نشانه ای از ددمنشی و استیصال دشمن بعث عراق و در رأس آن صدام جنایتکار بود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد گفت: شهدای زینبیِه و ثارالله سند تاریخی مظلومیت شهرستان و کشور ایران به شمار می‌رود.
وی ادامه داد: فرزندان شهدا و ایثارگران، یکی از ارزشمندترین اقشار جامعه هستند که یاد و خاطره رزمندگان اسلام و دفاع مقدس و ایثارگری آن‌ها را در دل‌زنده می‌کنند و باید بدانیم زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا بخشی از وظایف جامعه نسبت به شهدا است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه دشمن به خاطر ایستادگی ملت ایران در برابر انواع فشارهای در برهه‌های مختلف ناامید شده و اکنون فشار اقتصادی را جایگزین تمام گزینه‌ها نموده است، گفت: فشار اقتصادی از سوی دشمن، ناشی از ضعف کشور در زمینهٔ اقتصادی است و استقلال سبب از بین رفتن این تهدید خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین کاویانی راد با اشاره به اینکه لازمه استقلال اقتصادی، شناخت نقاط ضعف در این زمینه است، افزود: مردم ایران درک درستی از شرایط موجود کشور دارند و به همین خاطر با شجاعت پای انقلاب استادند، لذا در این خصوص در نقطه ممتاز قرار داریم.
وی بابیان اینکه برای توفیق درزمینهٔ اقتصادی مجاهدت لازم است همان‌طور که در بسیاری از زمینه‌ها ازجمله در 8 سال دفاع مقدس موفق شده‌ایم افزود: اگر ما بتوانیم در حوزه اقتصادی بااین‌همه نیروی انسانی قوی، اشکالات خود را برطرف کنیم جلوی زورگویی و تهدیدهای اقتصادی دشمنان در این حوزه گرفته می‌شود.
کاویانی راد با اذعان بر اینکه معنی استقلال اقتصادی این نیست که همه نیازها را در همه زمینه‌ها بتوانیم تأمین کنیم گفت: باید با توجه به ظرفیت‌های نیروی انسانی و شرایط جغرافیایی مناسب نیازهای اصلی کشور خودمان تأمین کنیم تا دشمنان نتوانند زورگویی کنند.
بعد از اتمام مراسم از پدر سه شهیدان خانمحمدی و جانباز 70 درصد اسداله عظیمی دیدار و تجلیل شد.
انتهای پیام/