یادواره شهید حسن مقیمی برگزار شد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۸
کد مطلب : ۳۲۷۸۹۲
یادواره شهید حسن مقیمی روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه با حضور جمعی از معاونان و مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و به همت پایگاه بسیج شهید مقیمی در موزه مرکزی شهدا برگزار شد.
یادواره شهید حسن مقیمی برگزار شد
به گزارش «‌ایثار» سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امروز نسل‌های جدید فضای دهه اول انقلاب، دوران دفاع مقدس و سختی‌های آن دوران را ندیده‌اند و درک نکرده‌اند اما بی‌شک همه ما می‌دانیم که نظام جمهوری اسلامی ایران و آسایش و آرامش امروز ما مدیون خون شهدا و جان‌فشانی جانبازان و ایثارگران است.
وی با تأکید بر اینکه تکریم شهدا افتخار بسیار بزرگی است افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران ۱۲۳ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و در کنار این موضوع افتخار عظیم خدمت‌گزاری به یادگاران شهدا و ایثارگران نصیب ما شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به زورگویی‌هایی که در طول تاریخ انجام شده است افزود: نظام جمهوری اسلامی نیز در طول حیات خود با ظلم‌های خارجی مختلفی روبرو بوده و فشارهایی که امروز شاهد اعمال آن‌ها علیه کشورمان هستیم اتفاقات تازه‌ای نیستند و مردم ایران مانند همیشه با ایستادگی دشمنان را ناامید خواهند کرد.
میرمرادی با بیان اینکه تمام شهدا در نزد خداوند دارای جایگاهی متعالی هستند افزود: یاد کردن از یک شهید به معنی ایجاد تفاوت بین شهدا نیست و همه شهدا بالاترین درجات را کسب کرده‌اند.
وی در پایان تأکید کرد: تکریم شهدا با یاد کردن از آنان محقق می‌شود و این کار باید به صورت مستمر انجام شود تا جلوی فراموشی حماسه‌های شهدا گرفته شود. یاد کردن از شهدا علاوه بر زنده نگاه داشتن نام آن‌ها برای همه ما راهگشا خواهد بود.
سرهنگ فریبرز خزایی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امروز پس از گذشت ۴ دهه از انقلاب اسلامی، انقلاب ما در همه جای دنیا شناخته شده است و مزار شهید سلیمانی در کرمان پذیرای افراد مختلفی از سراسر دنیاست.
وی ادامه داد: یکی از مأموریت‌های ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و بسیج بنیاد نیز علاوه بر اجرای وظایف خود در این حوزه نیز فعال است. پایگاه شهید مقیمی نیز از پایگاه‌های فعال بسیج در بنیاد است و جا دارد از آقای حمید رنجبر فرمانده این پایگاه و بسیجیان این بخش بابت برپایی این مراسم تقدیر کنیم و ان‌شاءالله در آینده شاهد برگزاری چنین یادواره‌هایی توسط سایر پایگاه‌ها خواهیم بود.
گفتنی است در این مراسم از کتاب وصیت‌نامه شهید حسن مقیمی با عنوان مقیم ملکوت رونمایی شد و با اهدای لوح تقدیری از خانواده شهید مقیمی تجلیل به عمل آمد.
انتهای پیام/