امام جمعه شبستر:

مادران شهدا شاهدانی بی‌ادعا هستند

تاریخ انتشارسه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب : ۳۳۱۲۲۱
امام جمعه شبستر گفت: مادران شهدا شاهدانی بی‌ادعا هستند که با الهام از مکتب حضرت زهرا (س) باخدا معامله کرده و فرزندانشان را درراه حق و حقیقت راهی جبهه‌های نبرد با کفر کردند
مادران شهدا شاهدانی بی‌ادعا هستند
به گزارش ایثارآذربایجان شرقی از شبستر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیف علی‌محمد زاده امام‌جمعه شبستر روز یکشنبه 4 اسفند 1398 شبستر با حضور در منزل مادر گرامی شهیدان والامقام «محمدتقی و محمد پای بسته» از وی دیدار و عیادت کرد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیف علی‌محمد زاده در این دیدار با اشاره به صبر و استقامت والدین شهدا گفت: مادران شهدا یکی از مؤثرترین عناصر کشورند، آن‌ها گنجینه‌های تاریخی هستند.
وی با اشاره به نقش مربی‌گری مادران شهدا و بعد تربیتی، گفت: مدل تربیتی که مادران شهدا برای تربیت این فرزندانشان کشیده‌اند نیاز جامعه امروز ماست، زیرا مادران شهدا روایت‌های بسیار زیبایی از زندگی‌شان دارند که با مفاهیم دینی ما منطبق است.
امام‌جمعه شبستر که در این دیدار به‌اتفاق جعفر راستی نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی، بهمن داستان فرماندهی سپاه ناحیه مقاومت بسیج و امین لطیف دیزجی رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران شهرستان شبستر انجام شد، تصریح کرد: مادران شهدا شاهدانی بی‌ادعا هستند که با الهام از مکتب حضرت زهرا (س) باخدا معامله کرده و فرزندانشان را درراه حق و حقیقت راهی جبهه‌های نبرد با کفر کردند، چنین مادرانی مقام و جایگاهی ارزشمند نزد خدا دارند.
گفتنی است، شهید «محمدتقی پای بسته» متولد 1348 در تاریخ 28 دی 1365 در منطقه شلمچه و شهید «محمد پای بسته» متولد 1342 در تاریخ 20 آذر 1360 در منطقه گیلان غرب به فیض شهادت نائل‌آمده‌اند.