کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

وصیت نامه

وصیت نامه وزندگی نامه سرباز یکم شهید علی عاشقی

24 اسفند 1398 ساعت 10:20

شهید علی عاشقی، در 21 فروردین 1367 پنجوین به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.


به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، سرباز شهید علی عاشقی در 20 آذر 1346 در خانواده ای مذهبی، متدین و کشاورز در روستای رمضان قلعه از توابع شهرستان درگز چشم به جهان گشود. او که اولین فرزند خانواده بود همراه پدر بار سنگین تامین مخارج زندگی را بر عهده داشت و این مانع بزرگ او برای ادامه از تحصیل بود اما هیچگاه شکوه ای از این بابت نداشت زیرا کمک به والدین وتلاش برای روزی را مقدس می شمرد.
پس از رسیدن به سن قانونی برای دفاع از عزت وشرف این مملکت عازم جبهه های نبرد شد. او که می دانست شهادت بهترین پایان وخوشترین سرانجام هر مسلمانی می باشد هنگام وداع با مادرش از اوخواست حضرت زینب (س) را الگوی خود قرار دهد.
شهید علی عاشقی بر اثر اصابت خمپاره و تنها بیست روز پس از اولین اعزامش به دیار باقی شتافت و هیچ اثری از پیکر پاکش باقی نماند و شش سال بعد از شهادتش تنها یادگارش (پلاک شناسایی) در مناطق عملیاتی یافت وبه خانواده اش تحویل داده شد.
گزیده ای از وصیت نامه سرباز یکم شهید علی عاشقی
به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان، حضور پدر ومادر مهربانم سلام عرض می کنم و از خدا می خواهم که فرزندتان را بخشیده باشید و در روز حساب از من راضی و خشنود باشید. از شما می خواهم که بعد از مرگم برای من گریه نکنید و نماز و روزه بر پا دارید و یک لحظه از درگاه خداوند رئوف غافل نباشید من می خواهم به میهمانی امام حسین (ع) بروم.
 

معصومه صابری خبرنگارایثار رضوی در شهرستان درگزکد مطلب: 332135

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/332135/وصیت-نامه-وزندگی-سرباز-یکم-شهید-علی-عاشقی

ايثار
  http://www.isaar.ir