​مدیرکل بنیاد خراسان رضوی

فرهنگ ایثار و شهادت عامل سربلندی جمهوری اسلامی ایران است

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۲
کد مطلب : ۳۳۳۲۰۸
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی گفت: جمهوری اسلامی ایران برگرفته از مکتب اسلام ناب محمدی (ص) و فرهنگ ایثارو شهادت عامل سربلندی این نظام الهی است.
فرهنگ ایثار و شهادت عامل سربلندی جمهوری اسلامی ایران است
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین معصومی با تبریک فرا رسیدن ۱۲و ۱۳ فروردین روز جمهوری اسلامی و طبیعت گفت: تشکیل حکومت در طول تاریخ از سوی پیامبران الهی و ائمه اطهار سلام الله علیهم اجمعین به ندرت اتفاق افتاده است مانند حضرت سلیمان و یوسف پیامبر در دوره اسلام نیز جز ده سال حکومت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و 5سال حاکمیت علی علیه السلام و 9 ماه حکومت امام حسن علیه السلام حکومت اسلامی دیگری که در راس آن امام معصوم یا نایب خاص یا عام آنها حاکم باشد اتفاق نیفتاده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی ادامه داد: از این رو تشکیل حکومت اسلامی به دست مردم ایران و تحقق نظام مقدس جمهوری اسلامی امری بدیع و اتفاقی مهم در تاریخ تلقی می شود.
وی با بیان اینکه اگر بخواهیم ریشه های انقلاب را بررسی کنیم باید حداقل به ۲۰۰سال قبل برگردیم، ادامه داد: انقلاب  ایران در بهمن ۵۷ رقم خورد و مردم خواسته خود را به کرسی نشاندند.
این مقام مسئول با بیان اینکه مردم با رای به نظام، حکومت اسلامی در ایران را تائید کردند گفت: دشمنان هر روز با ترفند و ابزاری توطئه می کنند تا حکومت اسلامی که برگرفته از مکتب ناب محمدی(ص) را از بین ببرند و اسلام انگلیسی یا غربی را پایه گذاری کنند.
وی در همین خصوص افزود: قبل از انقلاب انگلیس، روسیه و آمریکا بارها به ایران ضربه زدند و ایرانی های بسیاری را قتل عام کردند که نشانه های کوچک آن را در جنگ جهانی اول و دوم، تنباکو و کاپیتالسیون دیدیم  که روحانیون مبارز با روشنگری مردم را به توطئه دشمنان آگاه کردند.
حجت الاسلام معصومی تاکید کرد: در کشور مشکلات هست اما انچه مهم است این است که جوانان مومن انقلابی هرگز اجازه نخواهند داد ایران عزیز به دست بیگانگان اداره شود و افق این کشور رسیدن پرچم جمهوری اسلامی به به دست مبارک قطب عالم امکان است.
وی با بیان اینکه شهادت در اسلام افتخار است افزود: شهدا، جانبازان و ازادگان استقلال، امنیت و عزت کشور را تامین کردند و از اینجا به بعد کشور به دست جوانان مومن و متعهد مدیریت می شود.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی هر که نقشه شیطانی برای ضربه زدن به مسلمانان بکشد خود در آن دام گرفتار می شود، افزود: آیه 42 سوره طور میفرماید 《 أَمْ يُرِيدُونَ كَيْدًا ۖ فَالَّذِينَ كَفَرُوا هُمُ الْمَكِيدُونَ》آیا می خواهند نقشه ای(شیطانی) بکشند؟ ولی بدانند کافران خودشان در دام این نقشه ها گرفتار می شوند.
وی با بیان که آحاد مردم و مئسولان مدیون خانواده شهدا و ایثارگران هستند، تاکید کرد: با گذشت 41 سال از تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران امروز بسیار تنومندتر از گذشته و قدرتمندترین کشور منطقه هستیم و همه آن را مدیون فداکاری دلاورمردانی هستیم که از جان و هستی خود برای عزت و سربلندی ایران دست کشیدند.
انتهای پیام/

نرجس محمدی خبرنگار ایثار رضوی