49 هزار مورد اقلام بهداشتی میان ایثارگران و جانبازان قم توزیع شد

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۵۴
کد مطلب : ۳۳۳۲۴۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور اثارگران استان قم گفت: در جهت مقابله با شیوع کرونا ویروس، ۳۹ هزارمورد اقلام بهداشتی میان ایثارگران و جانبازان قم توزیع شد.
49 هزار مورد اقلام بهداشتی میان ایثارگران و جانبازان قم توزیع شد
  به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت الاسلام حسن هنرمند در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اقدامات مهم این مجموعه در حمایت از جامعه هدف ایثارگری و جانبازان در قم اظهار داشت: سوم اسفندماه سال گذشته همزمان با شیوع کرونا ویروس، ستاد بحران را در بنیاد شهید و ایثارگران قم تشکیل دادیم و به شناسایی افراد پرداختیم.
 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم افزود: 15 هزار نفر از جامعه ایثارگری در رده پرخطرها شناسایی شد و اولین اقدامات در این زمینه اطلاع رسانی و تأکید بررعات اصول بهداشتی و عدم حضور در اجتماعات به شمارمی رفت.
وی تصریح کرد: همچنین در جهت مقابله با شیوع کرونا ویروس، 39 هزار مورد اقلام بهداشتی میان ایثارگران و جانبازان قم توزیع شد.
هنرمند خاطرنشان کرد: این اقلام بهداشتی در قالب 6 هزار بسته در میان جانبازان و والدین شهدا تقسیم شد که شامل 14 هزار ماسک سه لایه ، 7500ماسک فیلتر دار و 7200محلول بود که روزانه 300 بسته توزیع می شود.
وی بیان کرد: برای خانواده هایی که امکان حضور ندارند این بسته ها ارسال می شود و عده ای که امکان حضور دارند برای دریافت مراجعه می کنند، یکی دیگراز اقدامات رفع موانع و نیازهای اولیه مهم دارو و درمان است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: در این خصوص نیز قراردادها را بروز کردیم و با توجه به انکه برخی مراکز همراهی نمی کردند با هرامکانی بود این همراهی را جلب کردیم تا روند درمان روان تراتفاق بیفتد.
هنرمند تصریح کرد: اکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا مردم یکماه از خانه بیرون نیامدند حال آنکه یک ایثارگر 30 سال است که در خانه مانده و رنج مجروحیت را به جان خریده است و برای نفس کشیدن هم از دستگاه استفاده می کند، و اینهمه بخاطر عزت و آزادی و امنیت این مملکت بوده است، باید قدردان این ایثارگریها باشیم و خدمات شایسته با حفظ منزلت و جایگاه این عزیزان را مد نظر داشته باشیم.