کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ایثارگران در اولویت توزیع اقلام بهداشتی هستند

14 فروردين 1399 ساعت 12:08

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم گفت: ایثارگران به لحاظ شرایط خاص جسمی برای دریافت اقلام بهداشتی در شرایط انتشار ویروس کرونا در اولویت خدمت رسانی قرار دارند.


به گزارش «ایثار» محمد رضا گروسی در نشست با مدیرکل و معاونان بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم که در بنیاد استان قم برگزار شد افزود: بنا به دستور استاندار و با توجه به شرایط خاص ایثارگران امروز در این دستگاه حضور یافتیم تا در جریان فعالیت ها، خدمات و مسایل موجود قرار گرفته تا پیگیری های لازم جهت تسریع در خدمت رسانی صورت گیرد.
وی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران 80هزار نفر از جمعیت استان را تحت پوشش دارد که از این تعداد 15000نفر از افراد پرخطر و آسیب پذیر به جهت وضعیت مجروحیت و کهولت سن هستند، لذا این جامعه ارزشمند در توزیع اقلام بهداشتی  دراولویت خدمت رسانی قرار دارند.
وی با اشاره به اینکه در مرحله اول 5000 بسته بهداشتی از طریق فرمانداری در اختیار بنیاد قرار می گیرد، اضافه کرد: مسولان بنیاد گزارش اقدامات را هر دو روز یکبار به استانداری اعلام کنند تا هرگونه مساله و مشکلی در تهیه ملزومات بهداشتی بود در اسرع وقت مرتفع گردد .
وی تاکید کرد: با توجه به جمعیت گسترده ایثارگران در استان بنیاد تدبیری اندیشیده  تا این عزیزان در طرح ملی سلامت ثبت نام نمایند.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم نیز در این نشست گفت: تاکنون بسته های بهداشتی بین 6400نفر از جامعه هدف شامل 30000ماسک، 8000محلول و 13000دستکش توزیع شده است و این اقلام با وجود تمام کمبودهای اعتباری بدون توقف توسط همکاران بنیاد حتی در روزهای تعطیل در منازل جامعه هدف ارائه شده است.
حجت الاسلام حسن هنرمند تصریح کرد: بنیاد با توجه به شرایط خاص جامعه هدف در همان روزهای ابتدایی اقدام به برنامه ریزی و توزیع اقلام بین جامعه هدف آسیب پذیر شامل والدین شهدا، جانبازان شیمیایی شدید، متوسط و خفیف، جانبازان 70درصد و ضایعه نخاعی و همسران شهدا کرده است.
وی عنوان کرد: با وجود همه تلاش ها همپنان اقلام بهداشتی برای بیش از 8000نفر از جامعه هدف پرخطر هنوز توزیع نشده است واین نیازمند همکاری دستگاههای ذیربط در تهیه این اقلام است.

معاونان بنیاد نیز در این جلسه به تماس تلفنی با نیمی از جامعه هدف و پیگیری مسایل ایشان، تامین مایحتاج1000نفر از والدین صعب العلاج در منازل، تماس با جامعه هدف بستری در بیمارستانها و منازل، ارسال پیامک های بهداشتی و هشدار، رعایت دستور العمل های استانداری در حضور شیفت بندی، دورکاری و یک سوم کارکنان، رعایت مسائل بهداشتی در محیط اداری برای مراجعه کنندگان و کارکنان و تاکید بر ارایه خدمات به صورت غیر حضوری اشاره کردند. 
انتهای پیام/


کد مطلب: 333262

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/333262/ایثارگران-اولویت-توزیع-اقلام-بهداشتی-هستند

ايثار
  http://www.isaar.ir