پویش مردمی "بهار قرآن با شهدا" در بینالود برگزار می شود

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۳
کد مطلب : ۳۳۵۳۶۰
همزمان با ایام الله ماه مبارک رمضان، پویش مردمی "بهار قرآن با شهدا" در شهرستان بینالود برگزار می شود.
پویش مردمی "بهار قرآن با شهدا" در بینالود برگزار می شود
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، در راستای تکریم مقام شهدا و زنده نگهداشتن یاد و خاطره این عزیزان، پویش مردمی "بهار قرآن با شهدا" در بین آحاد عموم مردم شهرستان بینالود برگزار می شود.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بینالود با اشاره به لزوم ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: ادامه دادن راه شهیدان، ضامن پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و فرهنگ ایثار و شهادت راه شهدا را به آحاد مردم نشان می دهد.
عبدالرزاق نظرجانی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت بر ارتقای سطح معنوی جامعه می افزاید، افزود: روی آوردی به فرهنگ غنی ایثار و شهادت در بستر معنویت تحقق پیدا می کند که آن هم جز با تقوا و ایمان امکان پذیر نمی باشد، به همین دلیل فرهنگ ایثار متأثر از رشادت ها و فضایل اخلاقی شهدا و ایثارگران است.
وی با بیان این نکته که توصیه شهدا، عمل به دستورات قرآن بوده، ادامه داد: خواندن کلام الهی در بین شهدا یکی از کارهایی بود که به طور مستمر و مداوم بر انجام آن کوشش می کردند، زیرا به این حقیقت پی برده بودند  که همانا قرآن راه رسیدن به سعادت و رستگاری را به آنان نشان می دهد.
نظرجانی در پایان با دعوت از همه ی مردم ولایت مدار و شهید پرور شهرستان بینالود به شرکت در این پویش گفت: ثواب قرائت قرآن به یاد شهیدان بسیار زیاد است، چراکه در قرآن و روایات نیز به مقام و فضیلت شهید اشاره شده است.
گفتنی است؛ شهرستان بینالود 153 شهید، 288 جانباز و 22 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
آرزو زعفرانی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان بینالود