دومین کنگره ملی ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی برگزار می شود

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب : ۳۳۵۳۷۰
فرمانده سپاه امام رضا (ع) از برگزاری دومین کنگره ملی ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی در سال ۱۴۰۰ خبر داد.
دومین کنگره ملی ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی برگزار می شود
کدخبر: 13990213000694 || تاریخ: 13اردیبهشت1399
به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، سردار یعقوبعلی نظری ظهر امروز در نشست شورای عالی سیاست‌گذاری کنگره یک هزار و ۶۰۰ شهید خراسان ‌رضوی در محل دفتر امام جمعه سبزوار با تاکید بر لزوم توجه به سیره شهدای گرانقدر، اظهار کرد: توجه به سیره و فرهنگ شهدای انقلاب اسلامی به منظور انتقال به نسل‌های آینده موضوعی ضروری محسوب می‌شود.
فرمانده سپاه امام رضا (ع) برگزاری یادواره‌های شهدا را یکی از راه‌های ترویج فرهنگ ایثار، شهادت، ارزش دینی و اسلامی در جامعه دانست و افزود: شهدای نظام جمهوری اسلامی با فداکاری و ازخودگذشتگی درس ایثار، مقاومت و شهادت طلبی را به همه آموختند و باید این ارزش‌ها به نسل‌های جدید انتقال یابد.
وی با اشاره به برگزاری دومین کنگره ملی ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی در سال ۱۴۰۰، بیان کرد: هم اکنون کمیته‌های مرکزی برگزاری این کنگره ملی راه اندازی شده و برنامه‌های آن به ستادهای شهرستانی اعلام می‌شود.
سردار نظری برگزاری این کنگره ملی را فرصتی ارزشمند و مهم برای نقش پذیری و امر پذیری ماندگار دانش آموزان، دانشجویان، جوانان و اقشار مختلف مردم دانست و ادامه داد: کنگره ملی شهدای خراسان رضوی با رویکرد تولید محتوا، آثار و جمع آوری اسناد و مدارک با تلاش و همراهی تمامی اقشار مختلف مختلف مردم برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه امام رضا (ع) یادآور شد: شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن یک هزار و ۶۰۰ شهید والامقام را به انقلاب اسلامی تقدیم کرده‌اند و با بسیج عمومی در برگزاری این کنگره حضور داشته باشند.
انتهای پیام/