برگزاری نخستین جشنواره عکس ویژه نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۷
کد مطلب : ۳۳۵۵۷۹
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از برگزاری نخستین جشنواره سراسری عکس ویژه نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر خبر داد.
برگزاری نخستین جشنواره عکس ویژه نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر
به گزارش «ایثار»، عادل مهری با اعلام این خبر گفت: به تصویر کشیدن شیوع پاندمی کووید ۱۹ یا همان کرونا ویروس و مبارزه همگانی با آن توسط مردم، نهادها و سازمان‌های محلی و ملی با محوریت شعار «ما کرونا را شکست می‌دهیم» موضوع اصلی جشنواره سراسری عکس است.
وی با اشاره به شرایط حساس کشور با شیوع ویروس کرونا و تاکیدات حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص اجرای فعالیت‌های فرهنگی در این ایام، برگزاری جشنواره سراسری عکس ویژه نخبگان و تشکل‌های ایثارگری را از جمله اقدامات فرهنگی در راستای این هدف عنوان کرد.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه در جهت تنها نگذاشتن خانواده‌های مسلمان و هم‌میهن در شرایط کنونی خاطرنشان کرد: باید مفاهیم «ایثار اجتماعی» را همان‌گونه که رزمندگان و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس به منصه ظهور گذاشتند، هم‌اکنون نیز در جامعه تبیین، توسعه و ترویج کنیم.
مهری بابیان اینکه این جشنواره در دو بخش عکاسی با دوربین حرفه‌ای و تلفن همراه برگزار می‌شود، تاکید کرد: شرکت‌کنندگان باید مشخصات فردی خود شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، نسبت ایثارگری، رشته و مقطع تحصیلی، آدرس، کد پستی، شماره همراه و عنوان نخبه یا نام تشکل ایثارگری را ارسال کنند.
مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با بیان این‌که جوایز بخش عکاسی حرفه‌ای و موبایلی باهم متفاوت است، تصریح کرد: نفر اول بخش عکاسی حرفه‌ای مبلغ ۳۰ میلیون ریال، نفر دوم مبلغ ۲۰ میلیون ریال و نفر سوم مبلغ ۱۰ میلیون ریال دریافت خواهد کرد، نفر اول بخش عکاسی با تلفن همراه مبلغ ۲۰ میلیون ریال، نفر دوم مبلغ ۱۳ میلیون ریال و نفر سوم مبلغ ۷ میلیون ریال دریافت می‌کنند.
وی در خصوص شرایط و مقررات دیگر جشنواره عکس نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر اظهار داشت: شرکت‌کنندگان باید آثار خود را با فرمت jpg و کیفیت حداقل ۵ مگا پیکسل ارسال کنند و آخرین‌مهلت ارسال آثار ۱۵ خردادماه ۹۹ است، در این جشنواره محدودیتی در ارسال تعداد آثار وجود ندارد و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از طریق ایمیل: jashnvarehaks.corona@gmail.com و آیگپ به شماره ۹۰۲۱۷۳۲۷۵۹ ارسال کنند.
گفتنی است علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این جشنواره به سایت دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به آدرس www.mdpt.ir مراجعه کنند.
انتهای پیام/