جانبازان فاقد درآمد برای دریافت مستمری اقدام کنند

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۶
کد مطلب : ۳۳۶۰۹۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: جانبازان زیر 25 درصد و فاقد درآمد می توانند با مراجعه به محل پرونده خود نسبت به برقراری مستمری اقدام نمایند.
جانبازان فاقد درآمد برای دریافت مستمری اقدام کنند
به گزارش «ایثار تهران»، همزمان با مرحله دوم رزمایش سراسری کمک های مومنانه حمید علی صمیمی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران در این رزمایش گفت: مقام معظم رهبری سخنانی در نیمه شعبان برای کنترل و مبارزه با بیماری کرونا داشتند و در کنار آن به نقش مردم در کمک به یکدیگر تحت عنوان رزمایش همدلی و کمک مومنانه اشاره کردند که بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز برنامه ویژه ای برای کمک به معیشت ایثارگران تدارک دید.
وی با اشاره به کمک‌ها و اقدامات انجام شده در بنیاد گفت: برای ایثارگران فاقد درآمد که عمدتا جانبازان زیر 25 درصد هستند و هیچ درآمدی ندارند، مستمری به صورت دائمی و ماهانه در نظر گرفته شده است و بر همین اساس دو هزار و 300 نفر در سراسر کشور تحت پوشش قرار می‌گیرند. علاوه بر این تا کنون اقلام بهداشتی مانند ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده در بین ایثارگران با شرایط خاص که جانبازان بالای 50 درصد، شیمیایی و اعصاب و روان زیر 50 درصد را شامل می شوند توزیع شده است.
صمیمی افزود: همچنین به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) و روز اکرام، بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ اقدام به توزیع سبدکالا و بن کارت در بین جانبازان زیر 25 درصد کرده است و تا کنون یک هزار بسته غذایی به صورت بن کارت‌‎  و هزار بسته معیشتی در بین ایثارگران توزیع شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ اظهار داشت: در تهران جانبازان زیر ۲۵ درصد و همچنین جانبازانی که در این ایام دچار مشکل معیشتی شده‌اند و از هیچ ارگانی دریافتی ندارند می‌توانند به محل پرونده خود مراجعه کنند تا نسبت به انجام امور مستمری آنان اقدام مقتضی صورت گیرد.
انتهای پیام/