کودکان با «سردار سلیمانی مهربان» آشنا می شوند

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۳
کد مطلب : ۳۳۶۲۱۵
کتاب «سردار سلیمانی مهربان» نوشته مجید ملامحمدی از سوی انتشارات بهار دلها برای کودکان منتشر شد.
کودکان با «سردار سلیمانی مهربان» آشنا می شوند
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری شبستان، کتاب «سردار سلیمانی مهربان» نوشته «مجید ملا محمدی» با تصویرگری «فرشاد خسروی» به تازگی از سوی انتشارات بهار دلها برای گروه سنی ج چاپ و روانه بازار کتاب شده است. این کتاب که در  12 صفحه نوشته همراه با رنگ آمیزی است.
 
«مجید ملامحمدی» نویسنده و شاعر متولد 1347 در قم و فرزند حجت الاسلام محمدمهدی اشتهاردی است. وی سال 1365 به حوزه علمیه قم رفت و از سال 1369 به طور جدی کار در حوزه داستان و شعر را آغار کرد. وی با مجلات زیادی همچون کیهان بچه ها، سروش، باران، رشد و دوست همکاری داشته است. قصه خوبان، ماه غریب من، گل یاس، آن مرد با اسب آمد، آنها زنده اند، پله پله مهربانی، دیدار با مسجد زیبای جمکران، شبنمی بر لطافت گل، در مهمانی پولدارها، قصه های همین الان، مرغابی های مهمان و قصه حیوانات در قرآن از جمله کتابهایی است که ملامحمدی به رشته تحریر در آورده است.
 
در قسمتی از کتاب « سردار سلیمانی مهربان» می خوانیم: وقتی امام خمینی (ره) بر علیه کارهای ظالمانه حکومت شاهنشاهی قیام کرد، قاسم هنوز کودک بود. او کمی که که بزرگتر شد همراه مردم کرمان بر علیه شاه و حکومتش مبارزه کرد. او با شجاعت زیاد در مقابل تانک ها و ماموران حکومت پهلوی می ایستاد و شعار می داد. قاسم به امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی خیلی علاقه داشت. سرانجام او و همه مردم ایران به آرزوی همیشگی خود رسیدند. حکومت آمریکایی شاه نابود شد و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. قاسم سلیمانی جوان بود که به جبهه رفت تا با صدام و مزدورانش بجنگد. او در آن جا یک فرمانده بود. یک فرمانده شجاع که دشمنان از او می ترسیدند. رزمنده ها به سردار سلیمانی خیلی علاقه داشتند . سردار آن قدر باهوش و شجاه بود که دشمنان همیشه از او و یارانش شکست می خوردند.
 
گفتنی است، کتاب «سردار سلیمانی مهربان» نوشته «مجید ملامحمدی» در شمارگان 2000 نسخه با قیمت 5000 تومان به تازگی از سوی انتشارات بهار دلها برای کودکان چاپ و روانه بازار کتاب شده است