مدیرکل بنیاد هرمزگان

مشاوره تحصیلی و شغلی مکمل یکدیگر هستند

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۸
کد مطلب : ۳۳۶۲۳۷
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: مشاوره تحصیلی دانش آموزان طرح شاهد با آینده شغلی آنها ارتباط مستقیم دارد.
مشاوره تحصیلی و شغلی مکمل یکدیگر هستند
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، عطا ناوکی دوشنبه 22 اردیبهشت در نخستین جلسه کارگروه اشتغال سال 99 که با حضور معاونین این نهاد، در سالن جلسات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، گفت: بهترین مشاوره، مشاوره حضوری است، اما با وجود شیوع ویروس کرونا اگر شرایط برای مشاوره شغلی حضوری فراهم نیست، مشاوره تلفنی هم کارساز خواهد بود.
 وی با اشاره به اینکه سال 99 توسط مقام معظم رهبری «جهش تولید» نامگذاری شده است، افزود: تمام تلاش باید جهت عملی کردن شعار سال به کار گرفته شود و این مهم ابتدا مستلزم داشتن آمار و اطلاعات دقیقی از وضعیت بیکاری خانواده های شهدا و ایثارگران است.
 ناوکی تصریح کرد: تسهیلات وام اشتغال زایی باید هدفمند و به افراد مشمول پرداخت شود و از ظرفیت ها بهترین و بیشترین بهره برده شود.
 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان مشاوره تحصیلی را پایه و اساس محکمی برای مشاوره شغلی دانست و گفت: مشاوران متخصص این نهاد در شرایط مناسب با حضور در مدارس شاهد نیز، با اطلاعات و تخصصی که در زمینه مشاوره دارند، علاوه بر مشاوره های تحصیلی می‌توانند نقش مؤثری در مشاوره شغلی دانش‌آموزان داشته باشند.
 وی افزود: بی شک بیشتر دانش‌آموزان در حال تحصیل به دنبال شغل و یا انتخاب شغل نیستند، اما در صدد هستند که مراحل لازم جهت رسیدن به مشاغل مورد نظر خود را پی‌ریزی کنند.
 رئیس کارگروه اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان ضمن اشاره به اینکه مشاوره تحصیلی دانش آموزان با آینده شغلی آنها ارتباط مستقیم دارد، گفت: طرح های خوداشتغالی خانواده شهدا و ایثارگران در سامانه بنیاد هر شهرستان ثبت شود تا با حضور مشاوران مجرب در کمیته فنی استان در مورد آنها تصمیم گیری شود.
پایان جلسه یوسف زرنگاریان معاون تعاون و امور اجتماعی اداره کل بنیاد و غلام فتح آبادی رئیس بنیاد شهرستان بندرعباس توسط مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان تجلیل شدند.

 گفتنی است؛ استان ‌هرمزگان بیش از یک هزار و ۵۰۰ شهید، دو هزار و ۸۶۱ جانباز و ۳۴۱ آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/

الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان