​کنگره ملی نکوداشت فاتحان خرمشهر و ایثارگران عرصه سلامت برگزار شد

تاریخ انتشارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب : ۳۳۷۳۸۲
سیزدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران، نکوداشت فاتحان خرمشهر و ایثارگران عرصه سلامت روز شنبه ۳ خردادماه از طریق ویدئو کنفرانس در سراسر کشور برگزار شد.
​کنگره ملی نکوداشت فاتحان خرمشهر و ایثارگران عرصه سلامت برگزار شد
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در کنگره ملی تجلیل از ایثارگران، نکوداشت فاتحان خرمشهر و ایثارگران عرصه سلامت پس از قرائت پیام رییس جمهور به این کنگره، با گرامیداشت سالروز حماسه سوم خرداد و فتح خرمشهر گفت: امام خمینی (ره) در توصیف این حماسه فرمودند فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزش‌هاست. یعنی این اتفاق تنها باز پس گیری زمین‌های کشورمان نبود، بلکه مجموعه‌ای از ارزش‌هاست و این ارزش‌ها به خاک و کشور معنا می‌دهند.
وی ادامه داد: این ارزش‌ها امروز نیز باید حفظ شوند و پیروزی ملت حفظ ارزش‌هایی است که برای آن‌ها خون بیش از ۲۲۰ هزار شهید بر زمینه ریخته شده است.
حجت الاسلام کاویانی راد در پایان تصریح کرد: جنگ و اشغال پایان یافت، بیماری کرونا نیز پایان می‌پذیرد اما چیزی که می‌ماند غیرت و فداکاری‌های ایثارگران عرصه سلامت است که برگ زرین دیگری در تاریخ ما ثبت کردند و این ایثارگری‌ها به برکت اصحاب رسانه ماندگار می‌شود.
سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم حماسه سوم خرداد را اتفاق و تحولی بی‌نظیر عنوان کرد و افزود: امروز همه ما از ایثارگران دوران دفاع مقدس و ایثارگران عرصه اجتماع و حوزه سلامت تقدیر می‌کنیم زیرا سلامت و امنیت ما مدیون تلاش‌ها و فداکاری‌های این عزیزان است.
وی افزود: آزادسازی خرمشهر در تمام ابعاد نظامی و فرهنگی نقطه عطف مهمی در تاریخ است و نباید فداکاری‌های صورت گرفته در این حماسه را از یاد ببریم. البته این اتفاقات و حماسه‌ها در سراسر دوران دفاع مقدس نیز رقم خورده است و یکی از وظایف رزمندگان و ایثارگران بازگو کردن آن حماسه‌ها و خاطرات و انتقال حماسه‌ها به نسل‌های بعدی است.
میرمرادی در انتها تأکید کرد: دفاع مقدس تنها جنگی بود که حتی یک متر از خاک کشور نیز در اشغال دشمنان نماند و این مسئله به برکت همدلی و فداکاری‌های تمام رزمندگان و مردم به دست آمد و امروز نیز همچنان در عرصه‌های مختلف افراد زیادی مشغول ایثارگری هستند.
ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این مراسم حماسه سوم خرداد را نشانه عظمت ملت انقلابی ایران دانست و افزود: امیدواریم ملت بزرگ ایران اسلامی همچنان و در گام دوم انقلاب اسلامی با قدرت و سربلند به پیش حرکت کنند.
وی ضمن تشکر از بنیاد شهید و امور ایثارگران برای برگزاری این کنگره، به شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: در روزهای نخست شیوع این بیماری مانند تمام کشورهای دنیا با کمبود ملزومات پزشکی مانند ماسک و گان روبرو بودیم، اما خوشبختانه امروز به جایی رسیدیم که نه تنها در زمینه تهیه این کالاها و اقلامی مانند ونتیلاتور و کیت‌های تشخیص مشکلی نداریم، بلکه حتی صادرکننده این اقلام نیز هستیم.
حریرچی افزود: در هفته‌های نخست شیوع بیماری، پزشکان، پرستاران و کادر درمانی ما دل به دریا می‌زدند و با کمترین امکانات به درمان بیماران می‌پرداختند. این ایثارگری‌ها در یادها می‌ماند و باید توجه کنیم بهترین نکوداشت ایثارگران عرصه سلامت رعایت نکات بهداشتی است تا فشار بیشتری بر این عزیزان وارد نشود.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به خطرات بالای بیماری کرونا در افراد بالای ۶۰ سال گفت: اکثر والدین معظم شهدا بیشتر از ۶۰ سال سن دارند و باید به بهترین شکل از سلامتی این عزیزان مراقبت کرد زیرا سرمایه‌های بی‌بدیلی برای مردم ما محسوب می‌شوند. البته باید در کنار اینکه تلاش شود حتی‌المقدور این عزیزان از منزل خارج نشوند، باید کاری کرد که احساس تنهایی نیز نداشته باشند و از راه‌های ارتباطی مجازی و تلفن با آنان در تماس بود.
در پایان این مراسم از خانواده شهید میرعباس هاشمی از آذربایجان شرقی، خانواده شهید فریدون کنشگر از آذربایجان غربی، خانواده شهید سید جعفر خراسانی از اردبیل، خانواده شهید سعید حقیقی از اصفهان، خانواده شهید علی گروسی از البرز، خانواده شهید محمد قاسم بابایی از ایلام، خانواده شهید غضنفر جمیری از بوشهر، یوسف سلامی از تهران بزرگ، خانواده شهید حسن ریاحی از چهارمحال و بختیاری، خانواده شهید محمود زنگویی از خراسان جنوبی، فاطمه ابره از خراسان رضوی، خانواده شهید یحیوی الوار از خراسان شمالی، خانواده شهید ابراهیم فاطمی از خوزستان، مهناز کیانی از زنجان، خانواده شهید رمضان طالبی از سمنان، خانواده شهید غلامرضا خدری از سیستان و بلوچستان، اعظم جعفری از شهرستان های استان تهران، خانواده شهید سعید مشکل گشا از فارس، علی اکبر محمدی از قزوین، دکتر فریبا فراهی از قم، خانواده شهید عصمت الله کرمی از کردستان، محسن قاسمی از کرمان، خانواده شهید فرزاد واحدی از کرمانشاه، خانواده شهید عبدالله نجفی از کهگیلویه و بویر احمد، خانواده شهید علیرضا طغرایی از گلستان، خانواده شهید وحید منصف از گیلان، عباس آزادی از لرستان، لیلا ترک از مازندران، خانواده شهید نیازعلی طالبی جفاسیاهی از استان مرکزی، مریم بهمن زاده از هرمزگان، خانواده شهید محمد فتحی پاکرو، خانواده شهید محمدرضا دشتی از یزد، خانواده شهید سید حمید ارجعی از ستاد مرکز، سید علی دهقان منشادی از ستاد مرکز، لیلا سلیمی از ستاد مرکز و سید محمدرضا حسینی بای از ستاد مرکز به عنوان برگزیدگان سیزدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران، نکوداشت فاتحان خرمشهر و ایثارگران عرصه سلامت در تهران و استان‌ها تقدیر به عمل آمد.
گفتنی است این مراسم به صورت همزمان با حضور مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان‌ها، جمعی از نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها و فرماندهان نظامی و سایر مسئولان از طریق ویدئوکنفرانس در سراسر کشور برگزار شد.
انتهای پیام/