پیش‌بینی اعتبار منابع تسهیلات قرض‌الحسنه ایثارگران در لایحه بودجه سال 1400

تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۵
کد مطلب : ۳۳۸۱۱۳
مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران از پیش‌بینی بخشی از اعتبار منابع قرض‌الحسنه جهت پرداخت تسهیلات به ایثارگران در لایحه بودجه سال آتی خبر داد.
به گزارش «ایثار»، محمدحسن آزما ضمن اعلام این خبر، گفت: براساس بند «پ» ماده 89 قانون برنامه ششم توسعه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی موظف است همه ساله حداقل 10 درصد از منابع قرض‌الحسنه تمامی بانک‌ها و موسسات پولی و اعتباری دولتی را در چارچوب بودجه سنواتی جهت اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اختصاص دهد.
وی افزود: در این راستا با توجه به عدم پیش‌بینی موضوع در قوانین بودجه سنواتی سالیان گذشته، فراهم کردن زمینه بهره‌مندی جامعه ایثارگری از تسهیلات مذکور با مشکلاتی مواجه بود که این موضوع با حمایت و دستور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس هیئت‌‌امنای صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و همیاری معاون توسعه مدیریت و منابع و معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد محقق شد.
 مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در پایان یادآوری کرد: میزان سرانه وام قابل پرداخت همه ساله توسط شورای پول و اعتبار تعیین و از طریق بانک مرکزی به بانک‌های عامل ابلاغ می‌شود. سقف تسهیلات  قابل پرداخت در سال جاری 500 میلیون ریال بوده که امید است در بودجه سنواتی سال آتی این رقم افزایش قابل توجهی داشته باشد.
انتهای پیام/