امروز،

مراسم تشییع پدر شهید براتعلی نصیری برگزار می‌شود

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب : ۳۳۸۳۰۲
امروز، مراسم تشییع و خاکسپاری اصغر نصیری پدر شهید گرانقدر براتعلی نصیری برگزار می‌شود.
مراسم تشییع پدر شهید براتعلی نصیری برگزار می‌شود
به گزارش ایثار واحد قزوین، اصغر نصیری پدر شهید گرانقدر براتعلی نصیری دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.
پیکر مطهر این پدر شهید با حضور مسئولان و مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران امروز سه‌شنبه، سیزدهم خرداد ماه ساعت 11 در روستای حسین‌آباد از مقابل مسجد شهدا به سمت آرامستان این روستا برگزار می‌شود.
در بخشی از وصیت‌نامه این شهید بزرگوار آمده است: «... پدرم! خودت همیشه به من می‌گفتی با یاد خدا کارهای خودت را شروع کن، پس به برادران دیگرم نیز بگو که به این خواسته عمل کنند، همیشه به یاد خدا باشند، نمازهای خودشان را بخوانند و پیرو راه خدا و پیرو خط امام باشند.
هر کس پیرو خط امام زمان(عج) باشد، پیرو راه خداست، پس در این صورت هر کس پیرو خط امام باشد، پیرو خط حضرت مهدی(عج) است.
مادر! اگر خبر شهادت مرا به تو رساندند، ناراحت نباش و شُکرگزاری کن و همیشه خندان باش. بگذار دشمنان چشم‌شان کور شود و اگر این کار را بکنی، روح مرا شاد کردی و شُکرگزاری کن از اینکه فرزندی مثل من تربیت کردی و به جامعه تحویل دادی ...»
گفتنی است: شهید براتعلی نصیری، دوازدهم اسفند ۱۳۳۹ در روستای حسین‌آباد از توابع شهر قزوین به دنیا آمد، پدرش اصغر، راننده بود و مادرش مقدس نام داشت، تا پایان دوره راهنمایی درس خواند و آهنگری و جوشکاری می‌کرد.
این شهید بزرگوار از سوی بسیج در جبهه حضور یافت، بیست و سوم تیر ۱۳۶۱ در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و مزار او در گلزار شهدای شهر زادگاهش واقع است.