عهدی که با امام رضا (ع) بسته شد

تاریخ انتشاريکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۶
کد مطلب : ۳۳۸۶۲۷
همکار شهید "سید علی اصغر شنایی" نقل می کند: «با هم به مشهد رفته بودیم. یک شب شهیدان شنایی و خراسانی از حرم پیش من آمدند و گفتند: ما آماده اعزام هستیم و با امام رضا (ع) عهدی بسته‌ایم ...» نوید شاهد سمنان در سالروز شهادت شهید مدافع حرم "سید علی اصغر شنایی" مروری بر زندگی این شهید گرانقدر داشته است که تقدیم حضور علاقمندان می شود.
عهدی که با امام رضا (ع) بسته شد
دوست‌دار اهل بیت
به گزارش نوید شاهد سمنان؛ شهید سید علی اصغر شنایی دهم آبان­‌ماه ۱۳۵۹ در شهر دیباج از توابع شهرستان دامغان در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود. پدربزرگش مرحوم سید اسحاق، به علت علاقه بسیار به حضرت علی اصغر (ع) نام او را علی اصغر گذاشت. پدرش سید عباس، کشاورز و دامدار بود و به حلال و حرام بسیار اهمیت می داد. خانواده آن­ها دوست‌دار اهل بیت (ع) بودند و همین باعث علاقه بسیار او به این خاندان و حضور در هیئت و مراسم مذهبی شد تا آنجا که خود خیمه عزای حضرت زینب (س) را در دیباج به پا می‌کرد.
عهدی که با امام رضا (ع) بسته شد
پس از اخذ دیپلم وارد سپاه شد. ازدواج کرد و صاحب یک پسر شد. درسش را تا پایان دوره کارشناسی ادامه داد. نیمه دوم اردیبهشت سال ۱۳۹۲ برای گذراندن دوره بصیرت به همراه چند تن دیگر به مشهد عزیمت نمود. او خانواده و پدر و مادرش را نیز در آخرین سفر زیارتی‌اش به همراه برد.
نجفی همکار شهید شنایی نقل می‌کند: با هم به مشهد رفته بودیم. یک شب شهیدان شنایی و خراسانی از حرم پیش من آمدند و گفتند: «ما آماده اعزام هستیم و با امام رضا (ع) عهد بسته ایم که در آنجا شهید شویم.»
گفتم: «بروید دنبال کارتان، شوخی نکنید.»
شب دوم هم همین حرف ها رد و بدل شد؛ اما امروز که خوب فکر می کنم، می‌بینم آن دو عزیز حاجتشان را از امام رضا (ع) گرفتند و این افتخار مبارکشان باد.شهادت دو دوست در کنار هم
یک روز در حرم امام رضا (ع) تلفن همراهش زنگ می‌خورد و خبر مأموریت او را به سوریه می‌دهند. این مأموریت محرمانه بود و تا قبل از اعزام نباید فاش می‌شد. بالاخره سید علی اصغر به همراه دوستش مهدی خراسانی اعزام می‌شوند. آن­ها روی تانک کار می‌کردند. در چهاردهم خرداد ۱۳۹۲ موشکی هدایت شونده به تانک آن­ها اصابت می‌کند و این دو دوست در مسیر پاسداری از حرم عقیله بنی هاشم، حضرت زینب (س) به شهادت می‌رسند.
پیکر پاکش در گلزار شهدای روستای قلعه، شهر دیباج به خاک سپرده شده است.