مزارهای شهدا شناسنامه فرهنگی هر شهرستان هستند

تاریخ انتشارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب : ۳۳۹۲۷۵
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عجب‌شیر مزار شهدا را شناسنامه فرهنگی شهرستان دانست و خواستار اجرای وظایف هر یک از ادارات در قبال مزار شهدا شد.
مزارهای شهدا شناسنامه فرهنگی هر شهرستان هستند
به گزارش ایثار آذربايجان شرقي از عجب‌شیر احمد خیرخواه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان عجب‌شیر، بیست و چهارم خردادماه سال 99 در جلسه ساماندهی مزار شهدای بخش قلعه چای ضمن تشریح وظایف ادارات و دهیاری‌ها در خصوص مزار شهدا گفت: بر اساس بخشنامه‌های جاری، مزارهایی که توسط بنیاد بازسازی‌شده است، جهت نگهداری و درصورت نیاز به مرمت، تحویل دهیاری می‌شود.
وی افزود: طب قانون دهیاری ها به حفظ و حراست از مزارهای ساماندهی شده موظف و ادارات آب و برق نیز موظف به تأمین آب و روشنایی مزارها هستند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان عجب‌شیر مزار شهدا را شناسنامه فرهنگی شهرستان بیان کرد و خواستار اجرای وظایف هر یک از ادارات در قبال مزارهای مطهر شهدا شد.
علی امانی بخشدار قلعه چای در ادامه این جلسه گفت: امروز ما هر چه داريم از شهيدان و فرهنگ ايثار و شهادت است و ساماندهی گلزار شهدا نمونه‌ای بارز از مصادیق تکريم شهدا است.
وی ضمن بیان اهمیت جایگاه شهدا و لزوم توجه بیشتر به شهدای گران‌قدر افزود: جایگاه شهدا نباید فقط لفظی باشد، بلکه باید جایگاه شهدا حفظ و ارزش گذاری شود.
در این جلسه مزارهای شهدایی که توسط بنیاد در سنوات گذشته بازسازی‌ و ساماندهی شده بود، تحویل دهیاران محترم گردید.
انتهای پیام