پیشقدم ‌شدن در کار خیر، سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد

تاریخ انتشارشنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۵۱
کد مطلب : ۳۴۰۸۰۵
مادر شهید "حامد جنتی" از وی اینگونه تعریف می‌کند: حامد در هر کار خیری پیشقدم بود و اعتقاد داشت «پیشقدم ‌شدن در کار خیر سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد و چه کار خیری پسندیده‌تر از سنت حسنه ازدواج است؟»
پیشقدم ‌شدن در کار خیر، سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد
به گزارش ایثار واحد کردستان، شهید حامد جنتی روز یکم مرداد ماه سال ۱۳۳۸ هجری شمسی در دامان خانواده ای متدین در شهرستان سقز به دنیا آمد.
 
کودکی
حامد پس از سپری کردن دوران شیرین کودکی و رسیدن به سن شش سالگی برای کسب علم و دانش راهی مدرسه شد و با ذکاوت و هوش بالایی که داشت دوران ابتدای، راهنمایی و دبیرستان را یکی پس از دیگری با موفقیت پشت سر گذاشت.
 
فعالیت گروهکهای ضد انقلاب
وی همچون تعدادی از جوانان تحت تاثیر نفوذ فکری گروهکهای ضد انقلاب و دامنه وسیع تبلیغات مسموم و پوچ آنان قرار گرفت و در سال 1358 طی چهار سال به گروهک منحله دمکرات پیوست.
حامد در این مدت ضمن آشنایی با ایدئولوژی واهی و اهداف شوم آنان پی برد و با بازگشت آگاهانه به دامان پر مهر و عطوفت نظام اسلامی، همراه مجاهدان سپاه پاسداران به مبارزه با دشمنان اسلام و قرآن پرداخت و در این راه صادقانه و خالصانه به نظام و میهن اسلامی، با عزمی راسخ خدمت کرد و از هیچ کوششی برای نابودی دشمن فروگذار نبود.
 
شهادت
سرانجام حامد پس از ماه‌ها ایثار و مجاهدت روز پنجم تیرماه سال 1362 در هنگام ماموریت با همرزمانش در روستای دره کوله از توابع شهرستان سقز توسط گروهک ضدانقلاب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 
بانی کار خیر (راوی مادر شهید)
مادر شهید حامد جنتی از وی اینگونه تعریف می‌کند: حامد باعث و بانی کار خیر فامیل و اطرافیان بود، یکی از جوانان فامیل به خواستگاری دختری رفت ولی پدر دختر به دلیل نامشخص بودن وضعیت شغلی خواستگار با ازدواجشان موافق نبود.
این جوان هم به دلیل علاقه زیادی که به دختر داشت حاضر نبود از خواستگاری منصرف شود، تا اینکه حامد از این قضیه خبر دار شد و شبی برای برقراری پیوند این دو جوان به خانه پدر دختر رفت، پس از ساعتها گفت‌وگو بلاخره پدر دختر را قانع و راضی کرد تا این پیوند صورت بگیرد و خود حامد ضامن پسر جوان شد.
وی در هر کار خیری پیش قدم بود و اعتقاد داشت «پیشقدم ‌شدن در کار خیر سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد و چه کار خیری پسندیده تر از سنت حسنه ازدواج است؟