دختر تیرانداز هرمزگانی:

فرزندیِ جانباز شیمیایی، بزرگترین مدال افتخار من است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب : ۳۴۰۹۰۳
دختر جانباز شیمیایی که مقام سوم مسابقات کشوری در تیراندازی را کسب کرد، گفت: بزرگترین مدال افتخار من، ادامه دادن راه پدری بوده که ایثار و صبر او از همه مقام ها با ارزش تر است.
فرزندیِ جانباز شیمیایی، بزرگترین مدال افتخار من است
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، ستایش عباسلو فرزند جانباز علی اصغر، یکی از آن دخترانی است که همیشه شاهد رنج کشیدن پدری شیمیایی بوده و از همان کودکی با دستان کوچک خود، بارها چشم به آسمان دوخته و سلامت قهرمان و افتخار زندگی اش را از خدا خواسته است.
وی متولد سیرجان و بزرگ شده ی بندرعباس است، تاکنون در رشته تیراندازی علاوه بر کسب مقام نخست استانی، طی دو مرحله مقام سوم مسابقات کشوری را در همدان و چهارمحال بختیاری به دست آورده و با پشتکار خود توانسته باعث افتخار استان هرمزگان، به ویژه جامعه ایثارگران باشد.
برای گفتگو با انسانی که در لابه لای قصه ی زندگی خود تنها یک قهرمان دارد، به مناسبت و زمان خاصی نیاز نداشت؛ هم نشینی با ستایش عباسلو به من فهماند که قهرمان شدن همیشه به معنای رقابت نیست، گاهی با یک تفکر باز، و یک جمله پر محتوا می توان باورهایی را تکاند و یا تغییر داد؛ اینک ادامه را از زبان دختری بر روی صفحه می نگارم که بزرگترین مدال افتخارش را پدر مجروح خود می داند.

- ایثار هرمزگان: متولد چه سالی هستید؟ از چند سالگی به تیراندازی علاقه مند شدید؟ متولد 24 دی ماه 1382 هستم، از سن 12 سالگی تا الان که کلاس دهم را پشت سر گذاشته ام به طور عجیبی با این رشته خو  گرفته ام.
- ایثار هرمزگان: چی شد که به هنر تیراندازی ورود پیدا کردید؟ شاید بهتر است بگویم آشنایی من با ساچمه، سیبل و تفنگ به خاطر این است که از یک سو مادرم عضو هیئت تیراندازی در بندرعباس بوده و از طرفی پدرم نیز علاوه بر اینکه با ابزار جنگی رفاقتی دیرینه دارد، در این رشته نه تنها برای شاگردان خود، بلکه برای من نیز یک الگو و مربی است.
- ایثار هرمزگان: آیا بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه از شما حمایت کرده اند؟ تهیه تجهیزات از جمله سلاح و فراهم ساختن محیطی آرام برای ادامه تمرین جهت آمادگی و شرکت در مسابقات، بخشی از حمایت ها و خدمات این نهاد بوده است.
-ایثار هرمزگان: چه کسانی مشوق شما بودند؟ به لطف خدا، با تشویق ها و راهنمایی های شایسته پدر و مادرم؛ حمایت های مسئولان هیئت تیراندازی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان انگیزه ای باورنکردنی و عزمی راسخ در وجود من ایجاد شد که زمینه ساز کسب مدال هایی در سطح شهرستان، استان و کشور بود.

-ایثار هرمزگان: به چه حرفه و هنری بیشتر علاقه دارید و چرا؟ تیراندازی با تفنگ را بیشتر از هر هنری دوست دارم، شاید به خاطر شباهت خلق و خویم با پدر و مادرم باشد.
 - ایثار هرمزگان: فعالیت ورزشی چه تاثیری در زندگی شما داشته و دارد؟ ورزش در رشد و بالندگی روح و جسم مؤثر است، بی شک این مزیت باعث رشد و شکوفایی من شده و امیدوارم در آینده نیز تأثیر آن بیشتر شود.
-ایثار هرمزگان: چقدر تلاش کردید تا جزء رتبه های برتر شدید؟ از سن 12 سالگی روی رشته تیراندازی تمرکز کردم؛ البته در این زمینه ابتدا باید شکرگزار خداوندی باشم که سرآغاز و پایان همه موفقیت های من بوده، سپس سپاسگزار تمام کسانی هستم که شرایط مطلوبی را مهیا کردند تا بتوانم به مراحل بالاتر برسم؛ امیدا‌ورم در آینده ای نه چندان دور، به یاری خداوند و تلاش های بیشتر در جزء ورزشکاران مؤفق المپیک در این رشته باشم.

-ایثار هرمزگان: چه توصیه ای برای دیگران دارید؟ برای حفظ سلامتی و آرامش جسمی و روحی خود، فعالیت های ورزشی را به صورت روزمره و مداوم دنبال کنند و در این راستا  هر قدمی که برمی دارند از یاد خدا، ائمه اطهار(س) و شهدا غافل نباشند، به یقین رمز پیروزی و تحقق اهداف در توکل، توسل و اراده ای قوی نهفته است.
-ایثار هرمزگان: بیشتر در مورد این رشته صحبت کنید. ورزش تیراندازی ریشه در اعتقادات و آموزه های مذهبی و ملی ما دارد؛ تأکیدات رسول گرامی اسلام (ص) بر اهمیت تیراندازی تا آنجایی بوده است که آموزش آن را به فرزندان، حقی بر گردن والدین دانسته اند و از آن به عنوان بهترین تلاش ها، سرگرمی ها و محبوب ترین تفریح نزد خدای متعال یاد فرموده اند.
تیراندازی به واسطه ی ویژگی های منحصر به فردی که دارد از سایر رشته های ورزشی متمایز بوده و به مفهوم واقعی کلمه، ورزشی همگانی است، زیرا معمولاً در آن هیچ گونه محدودیت سنی، جسمی و جنسیتی وجود ندارد.
تیراندازی جسم، روح و ذهن انسان را تقویت می کند و  فرد علاوه بر آموختن، دقت و تمرکز، تفکر خود را پرورش می دهد.

-ایثار هرمزگان: از اینکه فرزند جانباز شیمیایی هستید، چه احساسی دارید؟ احساس سربلندی می کنم و ایمان دارم جانبازان قوت قلب، مظهر شجاعت، نماد افتخار و مایه غرور ملت هستند.
 -ایثار هرمزگان: از آرزوهای خودتان بگویید. نخستین و بزرگترین آرزوی قلبی من، سلامتی پدرم و همه جانبازان این سرزمین است که با شجاعت و ایثار خود مدال های افتخار و قهرمانی برای ما به ارمغان آوردند؛ و البته آرزوی دیگر من این است که با همت مسئولان مربوطه و اصحاب رسانه، تیراندازی بین همه اقشار جامعه به ویژه ایثارگران ترویج پیدا کند تا در آینده ای نه چندان دور، شاهد آن باشیم که این ورزش اسلامی و میهنی جایگاه واقعی خود را به دست آورده است.
انتهای پیام/
گفتگو از: الهام اسلام پناه