به یاد شهدای هفتم تیر برگزار شد

دومین کنگره بین المللی نفس های سوخته

تاریخ انتشارشنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۹
کد مطلب : ۳۴۰۹۷۶
دومین کنگره بین المللی نفس های سوخته و شهدای ترور، عصر شنبه هفتم تیر ماه به صورت مجازی با حضور سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و جمعی از مسئولان به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور برگزار شد.
دومین کنگره بین المللی نفس های سوخته
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، در این نشست حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده امام جمعه و نماینده ولی فقیه استان هرمزگان در سخنانی حرکت ظالمانه آمریکا علیه جوامع بشری به ویژه ایران اسلامی را محکوم کرد و آن را نشانه ضعف سیاست مداران آمریکایی دانست.
در حاشیه کنگره عطا ناوکی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار ایثار هرمزگان، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان شیمیایی سردشت، شهید صدوقی و همچنین شهدای هواپیمای مسافری ۶۵۵ در خلیج فارس – بندرعباس افزود: آیین بزرگداشت شهدای هواپیمای مزبور معمولا هر سال در مکان سقوط هواپیما در میان آب های خلیج فارس با حضور مردم، خانواده شهدا، جانبازان و مسئولان برگزار شده است و امسال برگزاری این مراسم به دلیل شیوع ویروس کرونا با جمعیت کمتری انجام می شود.
ناوکی افزود: خون پاک شهدا، نفس گرم ایثارگران و رهبری حضرت آقا این اجازه را به سردمداران آمریکا نخواهد داد که کوچکترین لطمه ای به نظام اسلامی وارد کند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان با اشاره به شرایط کنونی جامعه ناشی از بیماری کرونا و ایجاد محدودیت ها، ادامه داد: باید در راستای افشا و انتشار حقوق بشر آمریکایی با استفاده از ظرفیت تأثیرگذار رسانه و فضای مجازی همت و تلاش مضاعف کنیم.
وی یکی از دلایل برپایی دومین کنگره بین المللی نفس های سوخته و شهدای ترور را نمایش دادن چهره تروریستی و خباثت آمریکا دانست و تصریح کرد: آمریکایی ها شجاعت و پیروزی را در ظلم و تجاوز به حقوق انسان های بی گناه و یکه تازی ظالمانه می دانند.
ناوکی حوادث جانسوز تیر ماه را بیداری مجدد ملت ایران دانست و عنوان کرد: سوء قصد به مقام معظم رهبری ششم تیر سال ۶۰، شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب هفتم تیر سال ۶۰، شهادت محمد کچویی رئیس زندان اوین در ۸ تیر همان سال، ترور شهید صدوقی ۱۱ تیر سال ۶۱ در یزد، بمباران شیمیایی سردشت در هشتم تیر ۶۶ و هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران با ۲۹۰ مسافر در ۱۲ تیر ماه سال ۶۷ بخشی از جنایت های آمریکا ضد نظام اسلامی است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان با تأکید بر اینکه تمامی ۲۹۰ سرنشین فاجعه هواپیمای مسافری ۶۵۵ جان باختند، افزود: در هواپیمای مزبور ۲۵۴ مسافر ایرانی( ۱۶ تن خدمه پرواز)، ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بود که این عمل وحشیانه توسط آمریکا از نظر میزان تلفات انسانی، هفتمین جنایت مرگبار هوایی تاریخ است.
انتهای پیام/الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان