بنیاد فردوس:

خادمان حرم ثامن الحجج(ع)، با خانواده شهیدان میررضوی و شرفی دیدار نمودند

تاریخ انتشاريکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۷
کد مطلب : ۳۴۱۰۱۶
کاروان زیر سایه خورشید همزمان با دهه کرامت با خانواده شهیدان میررضوی و شرفی دیدار نمودند.
خادمان حرم ثامن الحجج(ع)، با خانواده شهیدان میررضوی و شرفی دیدار نمودند
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، کاروان زیر سایه خورشید همزمان با دهه کرامت و در بدو ورود به شهرستان فردوس به همراه جمعی از مسئولان این شهر در گلزار شهدا حاضر و به مقام شامخ آنان ادای احترام نمودند.
خادمان حرم ثامن الحجج(ع) در ادامه حضور خود در فردوس به دیدار خانواده شهیدان سید حسن و سید جواد میررضوی رفتند و با مادر بزرگوار این شهیدان دوران دفاع مقدس گفتگو کردند.
دانش آموز شهید «سید جواد میررضوی» ۱۵ ساله بود که سوم خردادماه سال ۱۳۶۱ در خرمشهر به فیض شهادت نائل شد.
در بخشی از وصیت نامه این شهید آمده است: «دلم مي‌خواهد در تشيع جنازه‌ام کسي برايم گريه نکند تا اين منافقين بفهمند باکشته شدن نوجواني ۱۵ ساله بخود بيايند و به راه اسلام برگردند. تنها خواهشي که از شما مردم فردوس دارم اين است که براي رزمندگان جبهه دعا کنيد تا پيروز شوند».
همچنین برادر او شهید «سید حسن میررضوی» در عملیات های پاکسازی محورهای کردستان، والفجر ۳، ارتفاعات کله قندی، دهلران و ایلام شرکت داشت. او در جبهه فرماندهی گردان یاسین لشکر ۲۱ امام رضا (ع) را عهده دار بود.وی در عملیات والفجر ۳ نیز در شهر مهران در حساس ترین مرحله تعیین کننده نبرد برای فتح ارتفاعات کله قندی مثل همیشه به همراه نیروهای تحت امر خود به میدان نبرد رفت و با موفقیت این عملیات را به پایان رساند تا اینکه سرانجام در ۶ مرداد ماه سال ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی مهران بر اثر اصابت خمپاره دشمن به شهادت رسید و پیکر پاکش مفقود الاثر گردید.
در بخشی از وصیت نامه شهید سید حسن میررضوی آمده است:«خدایا تو شاهد باش که من هدفی جز تو و مقصودم جز راهی که خودت توسط پیامبر اکرم (ص) و امامان معصومت به من نشان داده ای ندارم و عشقی جز  شهادت در راه تورا ندارم... کار را فقط  برای خدا بکنید و انتظار تشکر و تمجید از این و آن را هم نداشته باشید. برادران و خواهران عزیزم در راه گفتن حق از هیچ کس نترسید ما باید از بی تفاوتی و به من چه ها و از صحنه کنار کشی ها و مصلحت اندیشی های بی مورد بترسیم. هرچند عده ای خوششان نیاید».
کاروان زیر سایه خورشید در ادامه دیدارها، با خانواده‌ معظم دانش آموز شهید «پرویز شرفی نیز دیدار کردند.
این شهید بزرگوار با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران به منظور دفاع از ایران و انقلاب پس از طی دوره آموزشی در پادگان مرزآوند برای اولین بار در ۲۶ تیرماه ۱۳۶۵ به صورت داوطلبانه به مناطق جنگی و عملیاتی اعزام گردید و در گردان امام سجاد (ع) از لشکر وی‍ژه شهدا به عنوان کمک بیسیم‌چی مشغول خدمت شد. تا اینکه سرانجام در شبانگاه روز ۱۰ شهریور ماه ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۲ و در منطقه عملیاتی حاج عمران بر اثر اصابت ترکش خمپاره به بدنش به همراه سردار رشید اسلام و فرمانده لشکر شهدا شهید کاوه به خیل کاروان شهدا پیوست و روحش به ملکوت اعلا پرکشید.