مدیرکل بنیاد هرمزگان:

رفع مشکلات ایثارگران در فرهنگ اسلامی یک فریضه است

تاریخ انتشاردوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۴
کد مطلب : ۳۴۱۳۳۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان گفت: در فرهنگ اسلامی توجه به وضعیت زندگی جامعه ایثارگری و رفع مشکلات آنان یک تکلیف دینی، قانونی و عرفی است.
رفع مشکلات ایثارگران در فرهنگ اسلامی یک فریضه است
به گزارش ایثار واحد هرمزگان، عطا ناوکی یکشنبه هشتم تیر ماه در سفر یک روزه خود به بندرلنگه ضمن دیدار و گفتگو با علیرضا نیکویی فرماندار این شهرستان، اظهار کرد: ایثارگران حق بزرگی بر گردن ملت و نظام اسلامی دارند که با همدلی، تعامل و همکاری های سازنده بخش کوچکی از آن جبران می شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان افزود: شهدا، جانبازان و آزادگان تکلیف خود را به نحو شایسته ادا کردند و دور از انصاف است اگر امروز ما در خدمات دهی به فرزندان و خانواده این عزیزان کم بگذاریم.
وی تأکید کرد: اگر فداکاری ایثارگران به فراموشی سپرده شود و خانواده های آنان مورد بی مهری قرار گیرند، باید در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشیم.
ناوکی یکی از دغدغه های اساسی جامعه ایثارگران را مسئله اشتغال دانست و گفت: در تاریخ جوامع بشری معضلات ناشی از بیکاری بحث برانگیز بوده است، چرا که اقتصاد با معیشت، سلامت روحی و جسمی هر انسانی ارتباط مستقیم دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان با اشاره به اینکه در فرهنگ اسلامی توجه به وضعیت زندگی جامعه ایثارگری و رفع مشکلات آنان یک تکلیف دینی، قانونی و عرفی است، ادامه داد: از آنجایی که فرمانداران رؤسای شورای اداری محسوب می شوند، انتظار می رود به صورت جدی مشکلات جامعه شاهد و ایثارگر را در دستور کار قرار دهند.
وی گزارشی از عملکرد شش ماهه بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان ارائه داد و تصریح کرد: اگر سهمیه استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر در دستگاه های دولتی و خصوصی به طور کامل رعایت شود، خدمت بزرگی به این عزیزان شده است.
پایان این گفتگو علیرضا نیکویی فرماندار شهرستان بندرلنگه با بیان اینکه ملت ایران آرامش، امنیت، پیشرفت و عزت خود را مرهون جانفشانی ایثارگران است، افزود: پیگیری مسئله اشتغال این قشر خدمت ناچیزی است که باید جزء اولویت کاری همه مسئولان باشد.
وی جهت همکاری ویژه با این نهاد اعلام آمادگی کرد و ادامه داد: تکریم و تجلیل از خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان جزء محورهای اساسی و ضروری است که باید با مشارکت و هم افزایی تمامی دستگاه های اجرایی انجام شود.
گفتنی است؛ شهرستان بندر لنگه در 180 کیلومتری بندرعباس قرار دارد که 123 شهید، 122 جانباز و 47 آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/


الهام اسلام پناه خبرنگار ایثار هرمزگان