روز آزادسازی مهران در قلب ملت ایران است

تاریخ انتشارسه شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۸
کد مطلب : ۳۴۱۳۹۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام تاکید کرد: سالروز آزادسازی مهران در قلب ملت ایران ثبت شده است.
روز آزادسازی مهران در قلب ملت ایران است
به گزارش ایثار از ایلام؛ اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام روز سه شنبه 10 تیرماه، در سالروز آزادسازی مهران، در گفتگو با ایثار، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای عملیات کربلای یک، اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس، خاطرات فراوانی از رزمندگان اسلام و رشادت‌های آن‌ها برجای گذاشته است، خاطرات تلخ و شیرین زیادی که برای خیلی از نسل‌های امروزی ناشناخته است و هنوز بسیاری از رشادت‌های شهدا و ایثارگران در کشور بازگو و ثبت نشده است.
وی خاطرنشان کرد: سالروز آزادسازی مهران در قلب ملت ایران ثبت شده است و نیاز است نقش رشادت‌های شهدا و ایثارگران در آزادسازی مهران به خوبی در کشور شود. این پیروزی تا بدان حد اهمیت داشت که حضرت امام خمینی(ره) در آن روز فرمودند «مهران را هم خدا آزاد کرد» و این همان جمله‌ای است که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پس از فتح خرمشهر بیان فرمودند.
تولیده با اشاره به دهم تیرماه روز آزاد سازی مهران، تصریح کرد: با توجه به رسالت بنیاد شهید و امور ایثارگران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید در جهت بیان رشادت‌های شهدا در عملیات کربلای یک تلاش شود.
تولیده ادامه داد: در گام اول تلاش میشود تا ضمن برگزاری مراسم با شکوهی در ۱۰ تیر ماه سال جاری و به صورت مجازی از خانواده های معظم شهدای عملیات کربلای یک و همچنین از ایثارگرانی که در عملیات آزاد سازی مهران نقش آفرینی کرده اند تجلیل و تقدیر شود.
وی در پایان با تقدیر از رسانه هایی که همکار و همیار این دستگاه هستند، ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و ممنوعیت برگزاری مراسمات تجمعی، در تلاش هستیم ضمن مراعات پروتکل های بهداشتی، موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از خانواده معظم شاهد به تعطیلی کشانده نشود.
انتهای پیام/