اعلام آمادگی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای همکاری با تشکل‌های ایثارگری برای ترویج فرهنگ ایثار

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۹
کد مطلب : ۳۴۱۴۴۷
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اعلام آمادگی بنیاد برای همکاری با تشکل‌های ایثارگری در جهت رشد و تعالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد.
اعلام آمادگی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای همکاری با تشکل‌های ایثارگری برای ترویج فرهنگ ایثار
به گزارش «ایثار»، سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و ایثارگران یکشنبه 23 شهریورماه در سالن جلسات ساختمان شهید سلیمانی بنیاد با اعضای هیئت مدیره تشکل ایثارگری «حفظ و ترویج فرهنگ ایثار» دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی از همکاری با تشکل‌های فرهنگی ایثارگری استقبال کرد و گفت: در موضوع و مباحث فرهنگی بحث زیادی است. ما الان به اندازه کافی، اسناد، طرح و برنامه داریم؛ اما آنچه که مهم است اقدام و عملیات است و بیش از هر چیزی عملی کردن برنامه‌های فرهنگی تاثیرگذار است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکل‌ها، مردم و جمعیت‌های فرهنگی را پشتوانه کارهای فرهنگی موثر و جریان‌ساز خواند و گفت: هر حرکت و طرحی که مردم عقبه آن بودند، جریان‌ساز بوده و استمرار و تداوم داشته است.
 سلیمانی ضمن اشاره به ظرفیت‌های خوب موجود در مجموعه فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران، عنوان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به حرف نیست. کما اینکه ما از لحاظ اسناد، طرح، ایده و قانون مشکلی نداریم؛ اما چون برخی از این طرح و برنامه‌ها بدون پیوست فرهنگی مناسب عملیاتی شده است، نمود زیادی نداشته است.
وی در ادامه افزود: مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران و به‌ویژه بخش فرهنگی آن هم‌زمان با نگاه بیرونی، باید به داخل هم نگاه داشته باشد. یعنی علاوه بر تعاملاتی که با سازمان‌ها و نهادهای بیرونی داریم، باید به بخش‌های داخلی بنیاد هم نظر داشته باشیم، وحدت رویه بین برنامه‌های بخش‌های مختلف ایحاد کنیم و با همکاری همدیگر فعالیت‌ها و برنامه‌های اثزبخش‌تر ارائه دهیم.
 معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برنامه‌های فرهنگی تشکل‌ ایثارگری حفظ و ترویج فرهنگ ایثار برای هفته دفاع مقدس، عنوان کرد: سعی کنید برآوردی از برنامه‌های مختلف در این ایام داشته باشید؛ تلاش کنید به لحاظ شکلی، نسبت به سال‌های گذشته کار متفاوتی ارائه دهید و آن‌ها را از یکنواختی خارج کنید. برای اجرای این برنامه‌ها برنامه‌ریزی داشته باشید، ما هم آنچه لازم است را پشتیبانی می‌کنیم.
وی در پایان گفت: امیدوارم با تلاش و همت تشکل‌های فرهنگی ایثارگری، با همدلی و هم‌افزایی بتوانیم در جهت رشد و تعالی ترویج فرهنگ ایثار گام برداریم و بتوانیم با بخش‌های مختلف هم‌افزایی داشته باشیم و موازی‌کاری‌ها و مشابه‌کاری‌ها هم کنار گذاشته شود.
در این نشست اعضای هیئت مدیره تشکل ایثارگری حفظ و ترویج فرهنگ ایثار هم در سخنانی به عملکرد این تشکل در سال‌های گذشته و برنامه‌های خود برای بزرگداشت هفته دفاع مقدس اشاره کردند.
انتهای پیام/