مروری بر زندگی شهید رستمی

تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب : ۳۴۱۷۷۴
شهید رستمی به دلیل علاقه وافر به فرامین دینی، همزمان با کار طاقت فرسای کشاورزی برای فراگیری علوم قرآنی به مسجد رفت و نزد روحانی روستا به یادگیری و آموزش مشغول شد و آموزه‌های قرآن کریم را چراغ راه خود کرد.
مروری بر زندگی شهید رستمی
به گزارش ایثار واحد کردستان، شهید محمد یونس رستمی روز یکم اسفند ماه سال 1335 در روستای اورامان از توابع شهرستان مریوان در خانواده‌ای متدین و زحمت کش دیده به جهان گشود.

کودکی
محمد یونس دوران کودکی را در محیط با صفا و صمیمی روستا گذراند و به دلیل نبود امکانات تحصیل از نعمت علم و دانش بی بهره ماند.
وی به علت رغبت و علاقه فراوانی که به فرامین دینی داشت، همزمان با کار طاقت فرسای کشاورزی برای فراگیری علوم قرآنی به مسجد رفت و نزد روحانی روستا به یادگیری و آموزش مشغول شد و آموزه های قرآن کریم را چراغ راه خود کرد.

خدمت مقدس
محمد یونس بعد از پشت سر گذاشتن دوران جوانی و نوجوانی برای دفاع از میهن اسلامی ایران به خدمت مقدس سرباز رفت.
وی بعد از اتمام خدمت مقدس سربازی، به سبزپوشان سپاه پاسداران پیوست تا بتواند در برابر دشمنان ایران اسلامی بایستد و دست آنان را از آب و خاک این میهن کوتاه کند.

شهادت
این مجاهد جسور و نترس پس از سالها مبارزه در جبهه های مختلف علیه دشمنان اسلام و انقلاب، سر انجام روز چهارم تیر ماه سال 1369 در درگیری سپاه پاسداران با گروهکهای ضد انقلاب در سه راه حزب الله (محور سنندج – مریوان) پس از ساعت ها مبارزه، به شهادت رسید.