انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده امری ضروری است

تاریخ انتشارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب : ۳۴۱۹۵۲
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: نهادینه کردن و تثبیت فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل های آینده با هدف حفظ هویت و تاریخ ملت ایران ضروری است.
انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده امری ضروری است
به گزارش «ایثار»، مراسم جشن میلاد امام رضا (ع) روز پنجشنبه ۱۲ تیرماه با حضور نماینده ولی فقیه در استان و مدیرکل و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی در حسینیه شهید میری برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کلانشهر اراک در این مراسم گفت: اگر می‌خواهیم به عزت و سعادت دنیوی و اخروی برسیم باید تمام ابعاد وجودی زندگیمان را بر اساس آموزه‌های امامان قرار دهیم و آن عزیزان توحید و اخلاق را سر منشأ خیر برای بشریت می‌دانستند.
آیت الله دری نجف آبادی تأکید کرد: ما در پرتو سنت و سیره رضوی می‌توانیم سبک زندگی معاصر را تغییر داده و در برابر مستکبرینی که دنبال ضربه‌زدن به کرامت ما هستند، همچون شهدا و ایثارگران معزز، پاسداری و دفاع کنیم.
امام جمعه اراک افزود: هر چقدر زندگی آحاد جامعه به ویژه نسل امروز به سیره و منش ائمه‌اطهار(ع) نزدیک شود، موفقیت آنها در همه امور خانوادگی و اجتماعی بیشتر خواهد شد.
آیت الله دری نجف آبادی با اشاره به نهادینه‌ کردن و تثبیت فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسلی ديگر با هدف حفظ هویت و تاريخ ملت ایران، بیان کرد: دهه کرامت فرصتی مناسب جهت شناساندن حق عظیم شهدا و ایثارگران و اهداف عالی آن عزیزان و میثاق با شهدا است.
انتهای پیام/