کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

واگذاری ۴ هکتار زمین از اراضی الهیه مشهد به ایثارگران

18 تير 1399 ساعت 8:05

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی گفت: بیش از ۴ هکتار زمین از اراضی الهیه مشهد به خانواده شهدا و ایثارگران واجد شرایط واگذار می‌شود.


به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی در نشست با قدرت الله ابک مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی، گفت: طبق قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، اداره کل راه و شهرسازی مکلف به تأمین زمین و مسکن ایثارگران فاقد مسکن است.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی افزود: در این نشست طرفین متعهد شدند در راستای اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، با پیگیری سریعتر روند واگذاری زمین به ایثارگران واجد شرایط را سرعت بخشند.
وی افزود: تاکنون در مرحله نخست در مشهد بیش از یک هزار و ۴۰۰ نفر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران با اولویت اول شناسایی شده‌اند.
حجت الاسلام معصومی به ایثارگران واجد شرایط اشاره کرد و افزود: خانواده‌های شهدا شامل والدین، همسران و فرزندان شهدا و تمام جانبازان ۲۵ درصد به بالا که فرم «ج» آنها قرمز نباشد، واجد شرایط هستند.
وی در خصوص فرم «ج» ادامه داد: ایثارگران واجد شرایط به افرادی اطلاق می‌شود که تاکنون از خدمات زمین و مسکن دولتی و وام یارانه‌ای مسکن استفاده نکرده‌اند.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی به مسکن ایثارگران در شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: به تک تک شهرستان‌ها سفر می‌کنیم تا ضمن بررسی وضعیت مسکن ایثارگران، موانع واگذاری زمین را شناسایی و مرتفع کنیم.
وی بیان کرد: بر اساس مصوبه کمیته مسکن ایثارگران، چهار هکتار زمین از اراضی انتهای الهیه مشهد به ایثارگران مشمول این طرح واگذار می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با بیان اینکه پس از اعلام آمادگی اداره کل راه و شهرسازی استان مبنی بر واگذاری زمین، بنیاد شرایط و مقررات این واگذاری را به زودی به اطلاع مشمولان می‌رساند، خاطرنشان کرد: خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران که متقاضی استفاده از این قانون هستند، اخبار را فقط از پایگاه اطلاع رسانی ایثار و کارشناسان مسکن بنیاد محل پرونده دنبال کنند، تا در این زمینه دچار مشکل نشوند.
انتهای پیام/


کد مطلب: 342309

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/342309/واگذاری-۴-هکتار-زمین-اراضی-الهیه-مشهد-ایثارگران

ايثار
  http://www.isaar.ir