همایش منطقه‌ای معاونان فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۰
کد مطلب : ۳۴۲۴۴۴
همایش منطقه‌ای معاونان فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.
همایش منطقه‌ای معاونان فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این همایش با اشاره به مشکلات موجود در کشور گفت: امروز موقعیت حساسی در کشور وجود دارد و عوامل مختلفی مانند مشکلات اقتصادی، فشارهای بین المللی و از همه مهمتر شیوع بیماری کرونا شرایط سختی را در کشورمان ایجاد کرده است.
وی افزود: مسئله مهم در چنین شرایطی نحوه عکس‌العمل در برابر این سختی‌ها است. این واکنش می‌تواند منطقی و یا واکنش هیجانی باشد. بنابراین باید بتوانیم در چنین شرایطی با حفظ آرامش به سمت تصمیم‌گیری‌های منطقی پیش برویم.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران یکی از مهمترین دغدغه‌های حوزه فرهنگ را تلاش برای افزایش سطح تاب‌آوری در کشور دانست و گفت: در چنین شرایطی لازم است متناسب با نیازها و شرایط برنامه‌ریزی کنیم و با مدیریت خلاقانه، خود را برای اتفاقات پیش‌بینی نشده آماده کنیم.
حجت الاسلام کاویانی راد با اشاره به ابلاغ اولویت‌های ۳۴ گانه بنیاد شهید و امور ایثارگران از سوی رییس جمهور گفت: ۷ اولویت از این موارد مربوط به حوزه فرهنگی است و ما باید متناسب با این اولویت‌ها برنامه‌ریزی کنیم و پیش برویم. 
وی به تشریح این اولویت‌ها و راهکارهای اجرایی آن پرداخت و گفت: برای اجرای این اولویت‌ها ۳۲ برنامه تهیه شده است. همچنین ۱۳۷ فعالیت نیز در همین راستا احصا شده است و این موارد به استان‌ها ابلاغ خواهد شد. 
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان برگزاری جلسات از طریق ویدئوکنفرانس را اتفاقی مثبت ارزیابی کرد و گفت: این جلسات می‌تواند در داخل استان‌ها نیز از طریق ویدئوکنفرانس با حضور ادارات شهرستانی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شود.
در ادامه این جلسه معاونین منتخب فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان‌ها از طریق ویدئوکنفرانس به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.
در انتها نیز مدیران کل ورزشی و اردویی، فرهنگی و تبلیغات، اسناد و انتشارات، هنری و آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران به سوالات و موارد مطرح شده از سوی معاونان فرهنگی استان‌ها پاسخ دادند.
انتهای پیام/