رئیس بنیاد سبزوار

کنگره 1600شهید دیدار سربداران برگزار می شود

تاریخ انتشارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۰
کد مطلب : ۳۴۲۵۴۳
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار گفت کنگره 1600شهید دیار سربداران با هدف انتقال آرمان شهدا برگزار می شود.
کنگره  1600شهید دیدار سربداران برگزار می شود
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، مهدی محتشم چهارشنبه 19 تیرماه در نشست کمیسیون ایثار، مقاومت و امنیت گفت: کنگره 1600شهید دیار سربداران با محوریت سردار سلیمانی و مکتب شهید حاج قاسم، در سبزوار برگزار می شود و با توجه به حساسیت این مراسم گام های نخست هماهنگ سازی با ادارات مربوط به این کنگره برای شناختن شهدا برداشته شده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سبزوار با اشاره به اهداف کلی این مراسم گفت: گرامیداشت یاد شهدای انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و مدافعین حرم، تبیین راه های انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و کاربردی کردن آن، تبیین راه های انتقال فرهنگ شهادت در سلامت خانواده و جامعه از اهداف کلی این مراسم است.
وی با بیان اینکه چنانچه کمیته مقابله با ویروس کرونا اجازه برگزاری این کنگره را بدهد، افزود: در این کنگره سعی می شود به برخی از شاخص های شهدا همچون ولایتمداری، روحیه سلحشوری، حریت و آزادگی و سخت کوشی این عزیزان توجه شود. 
این مقام مسئول بیان کرد: از آنجایی یکی از کمیته های اجرای کنگره 1600 شهید دیار سربداران دیدار و تکریم از خانواده شهدا است با توجه به وجود بیماری کرونا این موضوع فعلا بصورت تلفنی در دستور کار این بنیاد است.
در این نشست علی پیری معاون فرهنگی ناحیه مقاومت بسیج اظهار داشت: در آینده نزدیک بنیاد مکتب حاج قاسم  و 1600شهید دیار سربداران راه اندازی خواهد شد.
برگزاری مراسم کنگره 1600شهید، همایش ملی حاج قاسم و راه اندازی دبیرخانه دائمی از دیگر مصوبات کمیسیون ایثارگران شورای سبزوار بود.
گفتنی است؛ شهرستان سبزوار که در 230 کلیومتری مشهد قرار دارد و  947 شهيد، سه هزار و 156 جانباز و 265 آزاده را تقديم نظام اسلامي کرده است.
انتهام پیام/