کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آرمان‌ها و نیت شهدا، قلبی، بی ریا و الهی بود

21 تير 1399 ساعت 14:24

مدیرکل بنیاد استان هرمزگان بیان کرد: با توجه به اینکه آرمان‌ها و نیت شهدا قلبی، بی ریا و الهی بود؛ نام و یادشان برای همیشه بر سر زبان‌ها می‌ماند و در صفحات برجسته تاریخ می‌درخشد.


به گزارش «ایثار»، عطا ناوکی چهارشنبه ۱۸ تیر در سفر یکروزه خود به شهرستان رودان، با خانواده شهیدان «حسن اعمی برنطین»، «عیسی اعمی برنطین»، «غلام مستأجری برنطین»، «قنبر سلمانی»، «جعفر زعیمی» و «ابراهیم سالاری» دیدار و ضمن تجلیل و تکریم از این عزیزان، عنوان کرد: صداقت، فداکاری، خلوص نیت و شجاعت بخشی از ویژگی‌های شهیدان است که با الگوبرداری از آنها می‌توانیم در زندگی درس بگیریم.
مدیرکل بنیاد استان هرمزگان بیان کرد: با توجه به اینکه آرمان‌ها و نیت شهدا قلبی، بی‌یا و الهی بود؛ نام و یادشان برای همیشه بر سر زبان‌ها می‌ماند و در صفحات برجسته تاریخ می‌درخشد.
وی نهادینه شدن فرهنگ شهادت و شهادت‌ طلبی را جزو نیازهای جوامع اسلامی دانست و تأکید کرد: یکی از وظایف ضروری و حساس ما این است که نسل امروز را با شهدا و ایثارگران به نحو شایسته آشنا کنیم.
ناوکی افزود: دشمن از همدلی و شجاعت ایثارگران ما در دوران انقلاب و دفاع مقدس، متحیر بود و از شهادت طلبی آنان بیم داشت.
وی با بیان اینکه معرفی دقیق و صحیح فرهنگ ایثار و شهادت برای نسلی که حماسه آفرینی ایثارگران را لمس نکرده، یک فریضه و مأموریت ویژه است، گفت: اگر در این راستا درست و حساب شده عمل کنیم، راه انقلاب اسلامی و دستاوردهای عظیم آن تداوم خواهد داشت.
گفتنی است شهرستان رودان در ۱۰۰ کیلومتری بندرعباس واقع شده و ۲۱۲ شهید، ۲۹۸ جانباز و ۲۶ آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/


کد مطلب: 342671

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/342671/آرمان-ها-نیت-شهدا-قلبی-بی-ریا-الهی

ايثار
  http://www.isaar.ir