​دیدار مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با پدر شهیدان دهنوی

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۰
کد مطلب : ۳۴۲۹۳۹
مدیرکل بنیادشهید و امور ایثارگران خراسان رضوی به دیدار پدر سه شهید دهنوی در مشهد مقدس رفت و با این اسوه صبر و مقاومت دیدار کرد.
​دیدار مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با پدر شهیدان دهنوی
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین معصومی به دیدار رجب علی دهنوی پدر شهیدان علی اکبر، حمید رضا و حسین دهنوی رفت و از فداکاری این تندیس صبر و استقامت تجلیل کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی گفت: پدران شهدا، فرزندان خود را با روزی حلال تربیت و با نیت خالص عازم جبهه های حق علیه باطل کردند، تا اسلام ناب محمدی پایدار و ایران اسلامی در جهان به عنوان یک کشور قدرتمند بدرخشد.
وی با بیان اینکه  شهادت در راه خدا یک افتخار است، افزود: مردم مومن و انقلابی خراسان رضوی فرزندانی مومن، با ایمان، شجاع و ولایتمدار تربیت که مشخصه آن بیش از 17 هزار شهید و 533 خانواده چند شهیدی است.
وی با بیان اینکه خانواده شهدا افتخار خراسان رضوی هستند، ادامه داد: این استان 476 خانواده دو شهیدی،  54 خانواده سه شهیدی، 2 خانواده چهار شهیدی و یک خانواده پنج شهیدی دارد که فداکاری و گذشت در دیار امام علی ابن موسی الرضا(ع) به اوج رسیده است.
این مقام مسئول افزود: در خراسان رضوی کمتر خانواده ای است که در تظاهرات انقلاب و یا دفاع مقدس شرکت نکرده باشد، به عنوان مثال روستای شم آباد واقع در شهرستان داورزن برای تشییع شهدا هیچ مردی در روستا حضور نداشته ودر جبهه های نبرد حق علیه باطل مشغول نبرد علیه دشمنان اسلام بودند و تمامی مراسم های تشییع توسط زنان مومن و غیور این دیار صورت گرفته است.
وی در پایان افزود: خاطرات و صحبت های خانواده چند شهیدی توسط اداره اسناد و انتشارات بنیاد خراسان رضوی، ثبت وضبظ است، اما نیاز است رسانه ها به این اسوه های صبر و مقاومت توجه ویژه ای داشته باشند.
گفتنی است؛ برادران شهید علی اکبر، حمید رضا و حسین دهنوی در 10 اردیبهشت 1345، پنجم مهر 1338 و  20شهریور 1350، چشم به جهان گشودند و در نهم دی ماه 1357 در دوران انقلاب در مشهد، سوم تیر 1362در مهران و 29 اسفند 1366 در ماووت عراق به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
انتهای پیام/

خبرهای مرتبط با برادران شهید دهنوی
1-موزه برادران شهید دهنوی فرصتی برای آشناییی با سیره شهدا است
2-ماجرای آن ۳ شهید؛ پدر شهیدان دهنوی: فرزندانم رفتند تا انقلاب به صاحب اصلی‌اش برسد
3-خداقوت به چشمان بیدار جامعه
4-خانه_موزه شهیدان دهنوی به مثابه یک فرهنگ سرای ایثار و شهادت است+گزارش تصویری
5-تصاویر/ موزه شهیدان دهنوی در مشهد
6-خراسان رضوی: منزل شهیدان دهنوی در مشهد به موزه شهدا تبدیل شد+عکس
7-روایتی از «جبهه» دانشگاه شهیدان دهنوی/در خواب هم انتظار دیدار با آقا را نداشتیم
8-خانه‌­ای به وسعت کربلای ایران + تصاویر
9-دیدار استاندار با پدر شهیدان دهنوی


نرجس محمدی خبرنگار ایثار رضوی