شهادت در راه خدا یک افتخار است

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱
کد مطلب : ۳۴۲۹۸۶
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با بیان اینکه شهادت در راه خدا یک افتخار است، اظهار کرد: مردم مومن و انقلابی خراسان رضوی فرزندانی مومن، با ایمان و شجاع تربیت کردندکه مشخصه آن بیش از ۱۷ هزار شهید و ۵۳۳ خانواده چند شهیدی است.
شهادت در راه خدا یک افتخار است
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی در دیدار با «رجب علی دهنوی» پدر شهیدان «علی اکبر، حمیدرضا و حسین دهنوی» گفت: پدران شهدا، فرزندان خود را با روزی حلال تربیت و با نیت خالص عازم جبهه‌های حق علیه باطل کردند، تا ایران اسلامی پایدار بماند.
وی با بیان اینکه شهادت در راه خدا یک افتخار است، اظهار کرد: مردم مومن و انقلابی خراسان رضوی فرزندانی مومن، باایمان و شجاع تربیت کردند که مشخصه آن بیش از ۱۷ هزار شهید و ۵۳۳ خانواده چند شهیدی است.
وی با بیان اینکه خانواده‌های معظم شهدا افتخار خراسان رضوی هستند، ادامه داد: این استان ۵۷۶ خانواده دو شهیدی، ۵۴ خانواده سه شهیدی، ۲ خانواده چهار شهیدی و یک خانواده پنج شهیدی دارد که فداکاری و گذشت در دیار امام علی ابن موسی الرضا(ع) به اوج رسیده است.
وی افزود: خاطرات و صحبت‌های خانواده چند شهیدی توسط اداره اسناد و انتشارات بنیاد خراسان رضوی، ثبت و ضبط است، اما نیاز است رسانه‌ها به این اسوه‌های صبر و مقاومت توجه ویژه‌ای داشته باشند.
گفتنی است؛ برادران شهید علی اکبر، حمید رضا و حسین دهنوی در ۱۰ اردیبهشت ۱۳۴۵، پنجم مهر ۱۳۳۸ و ۲۰ شهریور ۱۳۵۰، چشم به جهان گشودند و در نهم دی ماه ۱۳۵۷ در دوران انقلاب در مشهد، سوم تیر  ۱۳۶۲ در مهران و  ۲۹ اسفند ۱۳۶۶ در ماووت عراق به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
انتهای پیام/